Hamilton nyerte a bakui időmérőt Bottas és Räikkönen előtt: Vettel 4.

Lewis Hamilton ezzel a rajtelsőséggel megelőzte Ayrton Sennát az örökranglistát és célba vette Michael Schumacher rekordját. A második helyen Valtteri Bottas zárt, közvetlen a másik finn előtt.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W08

Glenn Dunbar / Motorsport Images

Forma-1 2017

A 2017-es FIA Forma 1-es világbajnokság egy teljesen új oldaláról mutathatja meg a sportot. Az új szabályoknak köszönhetően gyorsabb, agresszívabb kinézetű autókra számíthatunk, oldalunkon pedig szokásainkhoz hűen minden fontosabb történésről beszámolunk majd nektek.

Közvetlen az időmérő edzés kezdte előtt került megerősítésre, hogy Palmer nem vesz részt a kvalifikáción a Renault technikai hibái miatt, amiket nem sikerült egytől egyig orvosolnia a mérnöki csapatnak, így csak Hülkenberg volt az, akire számíthatott a francia gyártó. Igaz, ez nagyjából is így volt, hiszen Palmer nem volt túl gyakori résztvevője a Q2-nek, nemhogy a Q3-nak, ahol a német csapattársa már többször megvillant.

A másik fontos információ volt Vettel motorcseréje. A Ferrari négyszeres világbajnoka egy régebbi erőforrást kapott a harmadik edzésen tapasztalt hidraulikai gondok után. Ezzel a német még inkább hátrányba került, hiszen ez egy használtabb erőforrás, ami már nem tud annyi erőt leadni, és a megbízhatósága is eltér az újabbaktól.

A McLaren is „készült”, hiszen Vandoorne autójában kicserélték a sebességváltót, ami 5 helyes rajtbüntetést jelentett a belga számára. Ezzel már 35 helynél tart Bakuban, de még mindig Alonso „vezet” a 40 helyes büntetésével.

Q1

Az időmérő edzés első felét, amit Hamilton húzott be, méghozzá nagyon magabiztosan, igen komoly fölénnyel: 1:41.983. A második helyen Verstappen zárt, közvetlen Räikkönen és a másik Red Bull előtt.

Az időmérő edzés első fele nem hozott túl nagy meglepetést, még az sem, hogy mindkét McLaren-Honda kiesett a Q1-ben. Grosjean is ide sorolható, hiszen a francia versenyző egész hétvégén rendkívüli módon küszködik a Haas volánja mögött. Az azonban mindenképpen megsüvegelendő, hogy Wehrlein bejutott a következő körbe, míg Ericsson a másik Sauberrel simán kiesett.

A legjobbak között zárt még Kvyat, aki a Toro Rossóval egy nagyon erős kört rakott össze. Ezzel többek között Vettelt, Bottast, Ocont, Pérezt és Massát is verte a TOP-10-ben.

Q1: Hamilton, Verstappen, Räikkönen, Ricciardo, Kvyat, Vettel, Bottas, Ocon, Pérez, Massa, Sainz, Stroll, Hülkenberg, Magnussen, Wehrlein – KIESŐK: Alonso, Grosjean, Ericsson, Vandoorne.

Q2

A Q2-t Hamilton nyerte meg Bottas és Vettel előtt. A Mercedes finn versenyzője is távol volt a csapattársától, miközben a Ferrari több mint 6 tizedmásodpercet kapott. A Q2-ben Stroll hozta a meglepetést, és nemcsak azzal, hogy ott tudott lenni a Q3-ban, hanem tisztán, nagy fölénnyel, 0,5 másodperccel verte Massát. Ezzel mindkét Williams bejutott az utolsó etapba.

Az eleinte nagyon gyorsnak tűnt Toro Rosso azonban szomorkodhat, hiszen Kvyat és Sainz is kipottyant a 11., és a 12. helyen. Ezzel szemben a Force Indiák sikeresen abszolválták a Q2-t.

Q2: Hamilton, Bottas, Vettel, Verstappen, Räikkönen, Ricciardo, Stroll, Pérez, Massa, Ocon KIESŐK: Kvyat, Sainz, Magnussen, Hülkenberg, Wehrlein.

Q3

Ricciardo eldobta a Red Bullt a 6-os kanyarban, és miután rossz helyen állt félre, piros zászló volt érvényben. A versenyzőknek az újraindításkor 3 perc 33 másodpercük volt arra, hogy javítsanak az idejükön, ami nem volt könnyű feladat, hiszen a pálya hosszú és a gumik megfelelő felmelegítése kulcsfontosságú.

Hamilton végül megállíthatatlan volt, ami pályafutása 66. rajtelsőségét jelentette. Schumacher 68 rajtelsőséggel áll az élen. A másik Mercedesszel Bottas sem tudott mit kezdeni a csapattársával, majd jön a másik finn, aki azonban legyőzte a társát. A legjobb ötben zárt még Verstappen a Red Bull, majd jön a két Force India, és a két Williams.