Hamilton nyert Monzában Vettel és Massa előtt! Raikkönen drámain gyorsan bukta el a dobogót! Rosberg motorja elszállt

Lewis Hamilton egészen magabiztosan szerezte meg pályafutása 40. győzelmét és már csak egy sikerre van Sebastian Vetteltől, valamint Ayrton Sennától az örökranglistán.

A második helyen Sebastian Vettel zárt a Ferrarival, akinek csak egy esélye volt a címvédő ellen. A német rekorder a rajtnál tette be Hamilton mellé a gépét, de 2008 és 2014 bajnoka szépen védekezett és kihasználta a tempókülönbségét.

A másik SF15-T volánja mögött Kimi Räikkönen rendkívül szerencsétlenül járt, amikor a rajtnál állva maradt. A finn „Jégember” a rádión közölte a csapatával, hogy hiába engedte fel az első kuplungot, semmi nem történt. 2007 bajnoka az utolsó helyre csúszott vissza, de nem sokkal később egy igen komoly felzárkózásba kezdett és rövid idő alatt már ott volt a pontszerzők között.

- külső kamerából a rajt

- belső kamerából a rajt

- amatőr videón a rajt

A dobogó harmadik fokára Nico Rosberg állhatott volna fel! Sőt, a második helyre is komoly esélye volt. A Mercedes német versenyzője egy probléma miatt a régi motorjával vágott neki a futamnak, akárcsak a szombati időmérőnek, így esélye sem volt arra, hogy harcba szálljon a győzelemért. Két körrel a vége előtt elszállt a 6 futamot teljesítő Mercedes motor. Ezzel Rosberg rendkívül sokat vesztett Hamiltonnal szemben, aki szép hivatalosan is lassan megvédheti a címét.

A Williams a maximumot hozta ki az idei olasz versenyéből. Felipe Massa remek teljesítményt nyújtván harmadik lett, közvetlen a finn csapattársa, Valtteri Bottas előtt. A csapattársak egészen az utolsó körig vívtak egymással ádáz csatát a dobogóért.

A Force India vasárnapra sok erőt vesztett, de Nicolas Hülkenberg és Sergio Pérez is a pontszerzők között zárt, akárcsak Marcus Ericsson (Sauber), Daniel Ricciardo (Red Bull) és Daniil Kvyat (Red Bull).

A McLarennél egyedül annak örülhettek, hogy Fernando Alonso és Jenson Button is célba ért. A Lotus ugyanezt már nem mondhatja el magáról, hiszen Romain Grosjean és Pastor Maldonado is nagyon gyorsan kiesett.

Versenytáv: 306.72

Körrekord: Rubens Barrichello - 1:21.046 (2004)

2014: Kemény, közepes

Előző cikk A Red Bull-Mercedes páros egyelőre "álom" marad - ennek rettentő egyszerű oka van...
Következő cikk Nem a guminyomás miatt nyert a Mercedes, hanem azért, mert a leggyorsabb volt