Hamilton nem lazsál, tegnap a szimulátorban készült (kép)

A Mercedes-pilóta Lewis Hamilton komolyan készül a világbajnoki címének megvédésére, tegnap a Mercedes gyárában szimulátorozott annak érdekében, hogy minél több esélyük legyen Max Verstappen és a Red Bull legyőzésére.

Lewis Hamilton, Mercedes, at work in th Mercedes garage

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

Bár Törökországban a Mercedes tempója egyértelműen jobb volt a Red Bullénál, Lewis Hamilton a motorcseréje miatt csak a 11. helyről kezdhette meg a versenyt, és az 5. pozícióig tudott felzárkózni. És mivel Max Verstappen a 2. helyen ért célba, a holland 6 ponttal átvette a vezetést az egyéni pontversenyben.

Hamilton pedig, aki nemrég szerezte meg pályafutása 100. F1-es futamgyőzelmét, egyáltalán nem veszi félvállról a párharcot, és szerdán a Mercedes brackley-i gyárában szimulátorozott, hogy segítsen a csapatnak az adatgyűjtésben.

Az olasz Gazzetta dello Sport szerint a Mercedes szimulátorát heti négyszer használják, és naponta 130 kört tesznek meg rajta, vagyis munkanaponként körülbelül 2 nagydíjhossznyi adatot gyűjtenek, amit aztán 4000 adatcsatorna segítségével elemeznek ki.

Hamilton korábban egyáltalán nem volt a szimulátorozás híve, korábban azt nyilatkozta, hogy évente körülbelül 20 kört teljesít benne, azonban az utóbbi időben többször is beült a szimulátorba, hogy nagyobb esélyük lehessen megnyerni a világbajnoki címet.