Hamilton megnevezte a legjobb futamát a Forma-1-ben

Lewis Hamilton a 2021-es Brazil Nagydíjon aratott győzelmét kifejezetten nagy becsben tartja, hiszen ezzel a sikerrel Ayrton Senna előtt is kifejezhette a tiszteletét.

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG

Fotót készítette: Mark Horsburgh

Igazán kivételes pályafutást tudhat a háta mögött Lewis Hamilton, aki a 7 világbajnoki címe mellett eddig 103 alkalommal állhatott fel a dobogó tetejére, amivel abszolút rekordernek mondhatja magát a Forma-1-ben.

Nincs azonban könnyű helyzetben a brit, ha a legemlékezetesebb nagydíját kell felemlegetnie, amelyekből a hosszú pályafutása során akad bőven különleges. A Mercedes YouTube-csatornáján közzétett videóban Hamilton az elmúlt évtized nagy pillanatait eleveníti fel, megnevezve a legjobb produktumát is.

Ezek alapján a 2021-es Brazil Nagydíj áll a hétszeres bajnok listájának első helyén. Mint ismert, azon a versenyhétvégén Hamilton a pénteki időmérőn pole-t szerzett a másnapi sprintfutamra, ám a hátsó szárny műszaki hibája miatt kizárták, így az utolsó helyről kellett indulnia.

Hamilton a rövid szombati futamon az 5. helyre kapaszkodott fel, ám motorcsere miatt a 10. helyre csúszott vissza a vasárnapi rajtrácson. Ez sem gátolta meg őt abban, hogy kényelmesen megszerezze a győzelmet a főfutamon, amely után egy emlékezetes pillanatot is okozott a helyi rajongóknak.

„Amikor feltartottam a zászlót a dobogón, az egy jelzés volt mindenkinek Brazílián belül, hogy elismerem, értékelem Sennát és szeretem Sennát. Gyerekkorom óta mindig is így volt. Reméltem, hogy valamilyen módon felemelem a nemzetet, még akkor is, ha nem vagyok brazil. De most már brazil vagyok!”

A következő futamra Bakuban kerül sor a 2023-as Forma-1-es szezonban, amelynek az egykori világbajnok szerint Perez a fő esélyese.

Előző cikk A költségvetési plafon miatt kétszer is meggondolják a csapatok, kit vesznek fel
Következő cikk Idősebb Sergio Perez: Nincs kivételezés a Red Bullnál, Checo még sokáig itt lesz