Hamilton megalázó győzelme az unalmas Kínai Nagydíjon! Rosberg és Alonso a dobogón! Folytatódik Raikkönen szenvedése

Hamilton megalázó győzelme az unalmas Kínai Nagydíjon! Rosberg és Alonso a dobogón! Folytatódik Raikkönen szenvedése

Lewis Hamilton egészen könnyedén nyerte meg a sanghaji versenyt. Ez volt pályafutása 25. győzelme, mellyel megelőzte az örök ranglistán Juan Manuel Fangiót és beérte Niki Laudát, valamint Jim Clarkot. A német csapattárs csúnyán elrontotta a...

A Ferrarinál változatlan volt a helyzet, azzal a különbséggel, hogy Fernando Alonso idén először felállhatott a dobogóra, míg Kimi Räikkönen messze mögötte végzett. A finn az autójára panaszkodott, ami az egyenesekben erőtlen volt.

A Red Bullnál ismét Daniel Ricciardo végzett előrébb, és ezúttal is éppen hogy csak lecsúszott a dobogóról.

A Williamsnél nem lehetnek túl boldogok, még Valtteri Bottas pontszerzésének ellenére sem, hiszen noha Felipe Massa nagyszerűen kapta el a rajtot, összeütközött korábbi csapattársa Ferrarijával, ami erősen hatással volt a bokszkiállására, és sokat bukott.

Pálya

Sanghaj

Verseny dátuma: 2014. április 20.

Pálya neve: Shanghai International Circuit

Első nagydíj: 2004

Körök száma: 56

Pálya hossza: 5.451 km

Versenytáv: 305.066 km

Körrekord: 1:32.238 - M. Schumacher (2004) (Ferrari)

Legutóbbi nagydíj Kínában - 2013

Első szabadedzés: Nico Rosberg, Mercedes: 1:36.717 (21 kör)

Második szabadedzés: Felipe Massa, Ferrari: 1:35.340 (32 kör)

Harmadik szabadedzés: Fernando Alonso, Ferrari: 1:35.391 (13 kör)

Időmérő: Lewis Hamilton, Mercedes: 1:34.484 (9 kör)

Verseny: Fernando Alonso, Ferrari: 1:36:26.945 / Rajthely: 3.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 04:00 - 05:30

Második szabadedzés: 08:00 - 09:30

Szombat

Harmadik szabadedzés: 05:00 - 06:00

Időmérő: 08:00

Vasárnap

Verseny: 09:00

Gumik

2014: Lágy, közepes

2013: Lágy, közepes

Végeredmény

144Lewis HamiltonMercedes56Győztes125 pont
26Nico RosbergMercedes56+18.6418
314Fernando AlonsoFerrari56+25.7515
43Daniel RicciardoRed Bull Racing-Renault56+26.9212
51Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault56+51.0310
627Nico HulkenbergForce India-Mercedes56+57.588
777Valtteri BottasWilliams-Mercedes56+58.176
87Kimi RäikkönenFerrari56+83.9114
911Sergio PerezForce India-Mercedes56+86.4162
1026Daniil KvyatSTR-Renault55+1 kör131
1122Jenson ButtonMcLaren-Mercedes+1 kör12
1225Jean-Eric VergneSTR-Renault+1 kör9
1320Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes+1 kör15
1413Pastor MaldonadoLotus-Renault+1 kör22
1519Felipe MassaWilliams-Mercedes+1 kör6
1621Esteban GutierrezSauber-Ferrari+1 kör17
1710Kamui KobayashiCaterham-Renault+1 kör18
1817Jules BianchiMarussia-Ferrari+1 kör19
194Max ChiltonMarussia-Ferrari+2 kör21
209Marcus EricssonCaterham-Renault+2 kör20
Kiesett8Romain GrosjeanLotus-Renault+28 kör10
Kiesett99Adrian SutilSauber-Ferrari+51 kör14

Versenyzők - bajnokság állása

1Nico Rosberg79 pont
2Lewis Hamilton75
3Fernando Alonso41
4Nico Hulkenberg36
5Sebastian Vettel33
6Daniel Ricciardo24
7Valtteri Bottas24
8Jenson Button23
9Kevin Magnussen20
10Sergio Perez18
11Felipe Massa12
12Kimi Raikkonen11
13Jean-Eric Vergne4
14Daniil Kvyat4
15Adrian Sutil0
16Jules Bianchi0
17Max Chilton0
18Marcus Ericsson0
19Pastor Maldonado0
20Kamui Kobayashi0
21Esteban Gutierrez0
22Romain Grosjean0

Csapatok - bajnokság állása

1Mercedes154 pont
2Red Bull57
3Force India54
4Ferrari52
5McLaren43
6Williams36
7Toro Rosso8
8Lotus0
9Sauber0
10Marussia0
11Caterham0

A TELJES ÉLŐ KÖZVETÍTÉS A VERSENYRŐL

[live_event id="161"]

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Versenyzők Daniel Ricciardo , Fernando Alonso , Kimi Raikkonen , Lewis Hamilton , Nico Rosberg , Sebastian Vettel
Cikk típusa BRÉKING