01 dec.
14 nap

Hamilton lassan 80 győzelemnél jár a Forma-1-ben: őrült statisztikák Kanadából

2019. jún. 12. 5:58

A Kanadai Nagydíj statisztikái, melyek közül van pár igencsak kiemelkedő, kezdve Lewis Hamiltonnal, aki lassan 80 győzelmet számol a Forma-1-ben.

A Forma-1 mezőnye legutóbb Kanadában versenyzett. A legendás utcai aszfaltcsík Montrealban hozott pár érdekesebb jelenetet, de a legnagyobb show-t nyilvánvalóan az FIA időbüntetése jelentette Sebastian Vettel ellen, aki emiatt elvesztette a győzelmet, ami így Lewis Hamiltonhoz és a Mercedeshez került.

A Kanadai Nagydíj legérdesebb statisztikái, benne a főszereplőkkel, a győztessel, és így tovább

Slider

Hamilton egyre közelebb és közelebb kerül Schumacher megdönthetetlennek hitt rekordjához. A Mercedes rekordere 78 győzelmet számol, és ha ilyen ütemben folytatja tovább, akkor még akár ebben a szezonban beérheti, vagy meg is döntheti Michael rekordját. A német legenda 91 alkalommal nyert az F1-ben. Vettel a harmadik helyen már csak 52 győzelmet számol Prost (51), Senna (41), Alonso (32), Mansell (31), Stewart (27), Clark (25) és Lauda (25) előtt.

1/9

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

Hamilton már 7x nyert Kanadában, amivel beérte Schumachert, mivel a legenda az aktív karrierje során szintén ennyi alkalommal ünnepelhetett a dobogó legfelső fokán a helyszínen. A ranglista harmadik helyén Nelson Piquet áll 3 sikerrel, majd jön Jacky Ickx, Jackie Stewart, Alan Jones, Ayrton Senna és Sebastian Vettel két győzelemmel.

2/9

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Ez volt a Mercedes 180. győzelme motorgyártóként az F1-ben. A német gyártó a második helyen áll a listán a Ford Cosworth (176 győzelem) előtt, míg a Ferrari előnye még mindig jelentős. Az olaszok 236 győzelmet szereztek eddig. A TOP-5-ben még a Renault (168) és a Honda (72) van ott. A TOP-10-ben pedig olyan nevek is helyet foglalnak, mint a BMW (20) és az Alfa Romeo (12).

3/9

Hamilton a dobogók ranglistáján is a második helyen áll. 141 pódiumos helyezést tudhat a neve mellett. Hamarosan utolérheti Schumachert, aki 155 dobogóval fejezte be. Vettel a lista harmadik helyén 115 dobogóval várja a folytatást Alain Prost (106) és Kimi Räikkönen (103) előtt. A TOP-10-ben még Fernando Alonso (97), Ayrton Senna (80), Rubens Barrichello (68), David Coulthard (62) és Nelson Piquet (60) van ott.

4/9

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Ez volt Vettel pályafutása 56. rajtelsősége. Ezelőtt a tavalyi Német Nagydíjon lehetett ott az első rajtkockában, amit szintén nem tudott győzelemre váltani, hiszen Hockenheimben is hibázott, de akkor a fal jelentette a végállomást. A hibája ezúttal nem került ilyen sokba, de a győzelem Hamiltonnál landolt, akinek már 85 pole-ja van. A listán Schumacher a második 68 első hellyel, akit Senna követ 65-tel. A TOP-5-ben közvetlen Vettel mögött Jim Clark foglal helyet 33 rajtelsőséggel. Az aktív világbajnokok közül Räikkönen pedig a 17. helyen áll 18 rajtelsőséggel. A finn legutóbb az előző szezonban, Olaszországban ünnepelhetett szombaton.

5/9

Fotót készítette: Andy Hone / Motorsport Images

A Mercedes 94. alkalommal nyert csapatként az F1-ben. Az örökranglistán a 4. helyen állnak a németek, megelőzve a Lotust (81) a Red Bullt (59), a Brabhamet (35), a Renault-t (35), a Benettont (27) és a Tyrrellt (23) is. Az élen a Ferrarit találjuk 235 sikerrel, majd jön a McLaren (182) és a Williams (114). A McLaren és a Williams is 2012 óta nem nyert futamot.

6/9

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Romain Grosjean a 150. nagydíján szerepelhetett az F1-ben, de Kanada sem hozott neki szerencsét. A Haas francia versenyzője az örökranglista 39. helyén áll. A jelenlegi mezőnyből Ricciardo (157), Pérez (162), Hülkenberg (163), Vettel (226), Hamilton (236) és Räikkönen (299) van előtte.

7/9

Ez volt a Mercedes történetének 94. F1-es győzelme, csapatként. A németek jelenleg a 4. legsikeresebb csapat, amivel a Lotust (81), a Red Bullt (59), a Brabhamet (35), a Renault-t (35), a Benettont (27) és a Tyrrellt (23) is megelőzik. A Ferrari 235 győzelmet szerzett eddig a McLaren (182) és a Williams (114) előtt. A britek azonban 2012 óta nem nyertek.

8/9

Daniel Ricciardo átlépte az 1000-es határt, mivel immáron 1002 pontja van, amivel az örökranglista 11. helyén áll. A TOP-10-ben Hamilton vezet 3180 ponttal a 2845 pontos Vettel előtt, míg a harmadik helyen Alonso van ott 1899 ponttal. Räikkönen sem panaszkodhat ezzel a 1829 egységgel, amivel N. Rosberget (1594), Schumachert (1566), Buttont (1235), Massát (1167), Bottast (1096.50) és Webbert (1047.50) előzi meg.