Forma-1 Abu Dhabi Nagydíj

Hamilton: ez a verseny jól összefoglalta az egész szezont

A Mercedes hétszeres világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton úgy érzi, hogy a rossz versenye után a kiesése „jól összefoglalta” a 2022-es Forma-1-es szezonját, amely az első éve volt a királykategóriában pole-pozíció vagy futamgyőzelem nélkül.

Lewis Hamilton, Mercedes W13, in the pits

A 2022-es technikai szabályváltozások legnagyobb vesztese a Mercedes volt, akik az élmezőnyből a senki földjére kerültek a szezon legnagyobb részében, és a Ferrari és a Red Bull hibáit kihasználva gyűjtötték a dobogós helyezéseiket.

Idén 4 futamon harcolhatott önerőből a futamgyőzelemért a Mercedes, a magyar, a holland, a mexikói és a brazil futamon, utóbbin George Russell meg is szerezte a csapat egyetlen idei győzelmét.

Lewis Hamilton a 2007-es bemutatkozása óta minden szezonban szerzett legalább 1 futamgyőzelmet, a Mercedes 2022-es autójával azonban, amelyet csak a szezon végére sikerült kiismerniük, ez nem jött össze.

Abu-Dzabiban az első körben Carlos Sainzcal csatázott Hamilton, amikor átvágtázott a 6-os kanyar rázókövén. Hamilton attól a pillanattól kezdve úgy érezte, hogy megsérült az autója, végül 3 körrel a kockás zászló előtt valóban fel kellett adnia a futamot.

Hamilton már korábban kijelentette, hogy a keddi teszt után soha többé nem akarja vezetni a W13-at, a kínlódással teli futama után pedig kissé megkönnyebbültem ismerte el, hogy „nagyon örül” annak, hogy vége a 2022-es szezonnak.

Arra a kérdésre, hogy elvesztette-e a hitét idén a győzelmi esélyeivel kapcsolatban, Hamilton többek között a Motorsport.com-nak elmondta, hogy erről szó sem volt.

„Az utolsó futamig hittem abban, hogy lesz még esélyünk. Fontos megragadni a reménysugarakat ahhoz, hogy keményen lehessen dolgozni.”

„Én mindent beleadtam, de igazából ez a szezon jól összefoglalta az egész szezont. Örülök, hogy végre vége van. Jó lett volna nyerni, de egy győzelem sosem lenne elég.”

„Idén az is győzelemmel ért fel, amikor megszereztük az első ötödik, negyedik helyünket, az első dobogókat. Azokban a pillanatokban éreztem azt, hogy csapatként nagyszerű eredményt értünk el, szóval erre fogok emlékezni az idei évről.”

Hamilton a 2022-es egyéni pontversenyt a 6. helyen zárta 9 dobogós helyezéssel, ami statisztikailag a legrosszabb szezonja, azonban szerinte átélt már nehezebb időszakot is a Forma-1-ben.

„Szerintem még mindig 2011 volt a legnehezebb szezonom a Forma-1-ben” – utalt arra az évre, amikor Jenson Buttontól kikapott csapaton belül, a pályán kívül pedig a magánéleti problémákkal küzdött.

„Nem is az idei volt a legjobb, ott van a 3 legrosszabb évem között, de mentálisan sokkal erősebb voltam, sokkal jobban tudtam dolgozni a csapattal, szóval rengeteg apróságnak örülhettem idén is.”

Előző cikk Verstappen: nem lett volna szép Leclerc feltartásával zárni az F1-es szezont
Következő cikk Hülkenberg: a nyári szünet után már bizakodtam a visszatérésben, de Mick feljavult