Hamilton és Massa is kemény büntetést kapott: Alonso nyert

Fernando Alonso 2008-ban ezen a bizonyos napon tökéletesen használta ki a körülményeket és megnyerte a Japán Nagydíjat a Renault-val.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1; Nico Rosberg, Mercedes AMG F1; Kimi Raikkonen, Ferrari
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid

A 2008-as idény Lewis Hamilton és Felipe Massa nagy csatájáról szólt. A brit és a brazil versenyző fej-fej mellett haladt, ám a végén csak egy nyerhetett és a sztorit már mindenki ismeri…

8 évvel ezelőtt ezen a napon rendezték meg a 2008-as Japán Nagydíjat Fujiban. Az időmérő edzésen Hamilton volt a leggyorsabb. A második helyen több mint 2 tizedmásodperces hátrányban Kimi Räikkönen végzett a Ferrarival, majd jött Heikki Kovalainen a McLarennel. A TOP-5-be még a kétszeres világbajnok fért be.

TOP-10: Hamilton, Räikkönen, Kovalainen, Alonso, Massa, Kubica, Glock, Vettel, Bourdais.

A 67 körös versenyt Alonso nyerte meg, közvetlen Robert Kubica (BMW) és Räikkönen előtt. Hamilton, aki éllovasként állhatott fel a rajtrácsra, ráadásul az első kockából indulván, túl agresszív volt. Az első kanyarban késő fékezett és leszorította Räikkönent, amiért bokszutca áthajtásos büntetést kapott.

Jean Todt és Ross Brawn mindent megoldana a Ferrarinál?

Mindez, ha nem lenne elég, Massa eltalálta őt hátulról a második körben, ami a brit kipörgését jelentette. Ezzel visszacsúszott a mezőny végére. Felipe szintén bokszutca áthajtásos büntetést kapott, de legalább pontszerző lett a 7. helyen, míg Hamilton nem a 12. pozícióban.