Hamilton az Amerikai Nagydíjat is megnyerte! Rosberg elfáradt? Ricciardo újra a dobogón a Red Bullal

Hamilton az Amerikai Nagydíjat is megnyerte! Rosberg elfáradt? Ricciardo újra a dobogón a Red Bullal

Lewis Hamilton zsinórban az ötödik győzelmét szerezte meg a szezonban, mellyel tovább növelte az előnyét a bajnokságban, de még semmi sem dőlt el, és Nico Rosberg továbbra is esélyes, ám ezzel még nehezebb helyzetbe került a német.

Ez volt 2008 bajnokának 32. sikere a Forma-1-ben, amivel utolérte Fernando Alonsót az örök ranglistán. A dobogó harmadik fokára Daniel Ricciardo állhatott fel a Red Bulllal. Az ausztrál egy nagyszerű futamot teljesített Austinban.

Pálya

Circuit of The Americas

Verseny dátuma: 2014. november 2.

Pálya neve: Circuit of The Americas

Első nagydíj: 2012

Körök száma: 56

Pálya hossza: 5.513 km

Versenytáv: 308.405 km

Körrekord: 1:39.347 - Sebastian Vettel (Red Bull Racing) (2012)

Legutóbbi nagydíj Austinban - 2013

Első szabadedzés: Fernando Alonso, Ferrari: 1:38.343 (16 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:37.305 (35 kör)

Harmadik szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:36.733 (14 kör)

Időmérő: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:36.338 (12 kör)

Verseny: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault / Rajthely: 1.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 16:00 - 17:30

Második szabadedzés: 20:00 - 21:30

Szombat

Harmadik szabadedzés: 16:00 - 17:00

Időmérő: 19:00

Vasárnap

Verseny: 21:00

Gumik

2014: Lágy, közepes

//

Bejegyzéswww.f1-live.hu által

Végeredmény

1Lewis HamiltonMercedes56Győztes225 pont
2Nico RosbergMercedes56+4.3118
3Daniel RicciardoRed Bull Racing-Renault56+25.5515
4Felipe MassaWilliams-Mercedes56+26.9412
5Valtteri BottasWilliams-Mercedes56+30.9310
6Fernando AlonsoFerrari56+95.268
7Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault56+95.7186
8Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes56+74
9Jean-Eric VergneSTR-Renault56+142
10Pastor MaldonadoLotus-Renault56+101
11Romain GrosjeanLotus-Renault+1 kör16
12Jenson ButtonMcLaren-Mercedes+1 kör12
13Kimi RäikkönenFerrari+1 kör8
14Esteban GutierrezSauber-Ferrari+1 kör15
15Daniil KvyatSTR-Renault+1 kör17
KiesettNico HulkenbergForce India-Mercedes+40 kör13
KiesettSergio PerezForce India-Mercedes+55 kör11
KiesettAdrian SutilSauber-Ferrari-9

Versenyzők

1Lewis Hamilton316
2Nico Rosberg292
3Daniel Ricciardo214
4Lewis Hamilton155
5Fernando Alonso149
6Sebastian Vettel149
7Jenson Button94
8Felipe Massa83
9Nico Hulkenberg76
10Kevin Magnussen53
11Sergio Perez47
12Kimi Raikkonen47
13Jean-Eric Vergne23
14Daniil Kvyat8
15Romain Grosjean8
16Jules Bianchi2
17Pastor Maldonado1
18Esteban Gutierrez0
19Adrian Sutil0
20Max Chilton0
21Marcus Ericsson0
22Kamui Kobayashi0

Csapatok

1Mercedes608
2Red Bull363
3Williams238
4Ferrari196
5McLaren147
6Force India123
7Toro Rosso31
8Lotus9
9Marussia2
10Sauber0
11Caterham0

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Versenyzők Lewis Hamilton , Nico Rosberg
Cikk típusa BRÉKING