Ha nincs tájfun vagy özönvíz, akkor a 2 kiállás lehet a tuti Suzukában

Mondja a Pirelli, hozzátéve, hogy az eső mindent felboríthat. Egy biztos, mindenre fel kell készülni.

Idén nyolcadik alkalommal fordult elő olyan, hogy a Mercedes kibérelte az első sort magának, ráadásul mindkét Mercedes spórolt egy szett közepes abroncsot a futamra - ez csak nekik sikerült a legjobb tíz közül. A két keverék között fél másodpercre csökkent a különbség egy körön, köszönhetően a pálya felületén végbement fejlődésnek, azaz jobb lett a tapadás. A versenyen is a közepes lehet a befutó gumi - amennyiben nem esik végig -, és a Mercedesek már ezért is jó pozícióban vannak. Bottas, aki harmadik lett, az egyetlen versenyző Hamiltonon kívül, aki 1 másodpercen belül van Rosberghez képest.

Paul Hembery elmondta,"ma újfent nem volt nagy meglepetés - legalábbis a versenypályán". Megerősítette, hogy a közepes keverék lehet a fő versenygumi, szemben a keménnyel, de ez erősen kérdéses, mert a közeli tájfun miatt esőre számítanak.

//

Az 53 körös futamon a két kiállás lehet a befutó, ahogy tavaly is. A legjobb, ha a közepes keveréken rajtolnak, újra közepes a 22. körben, majd kemény a 42. körben. Meg lehet próbálni a három kiállást is: kezdés közepes gumin, csere közepesre a 18.-ban, ismét közepes a 33.-ban, végül kemény a 47. körtől. Ugyanakkor ez elméletileg hét másodperccel lassabb.