GP2-es motor a McLarenben, de hol állna a Super Formula az F1-hez képest Szuzukában?!

A brazil João Paulo Oliveira kalkulált a Japán Nagydíj alatt, és érdekes meglátásra jutott. Oliveira tudja miről beszél, hiszen a Nissannal versenyez több sorozatban is, a Super Formula korábbi bajnoka.

A 34 éves versenyző 2010-ben megnyerte az akkor még Formula Nippon néven futó sorozatot, jelenleg a harmadik helyen áll összetettben a Team Impul csapattal. Mellette a Super GT-ben is indul a Nissannal. Alonso kommentárjai révén előtérbe került a GP2, hiszen a Honda motorját ebbe a kategóriába lőtte be.

Oliveira továbbment, arra volt kíváncsi, mit tud a japán formaautó-sorozat, a Super Formula. Azt írta a Twitteren, hogy a Super Formula futamideje a 43. körben 1:14.01 másodperc volt, míg az F1-ben 1:11.44 másodperc, tehát egy Super Formula autó a 11. helyen körözhetne a mezőnyben azon a ponton.

Egy körön a következő a helyzet. Naoki Yamamoto szerezte meg a pole-t Szuzukában a Super Formulában, 1:38.585-öt futott az időmérőn. Rosberg tegnap 1:32.584-gyel végzett az élen. A Super Formula az utolsó futamhétvégét is Szuzukában fogja tartani.

A Super Formula autóihoz a Dallara biztosítja a kasztnit, a kocsikban 2 literes, sornégyes turbómotor dolgozik közvetlen befecskendezéssel, amiket a Honda és a Toyota szállít, teljesítményük 550 lóerő felett van. Az abroncsokról a Bridgestone gondoskodik.

Oliveira egyébként elég jóban van Massával, Japánban együtt utazgattak.