Gondok voltak Hülkenberg autójával Barcelonában, emiatt volt lassabb Péreznél

A Force India megtalálta a választ arra, hogy miért volt lassabb Nicolas Hülkenberg az idei Spanyol Nagydíjon.

A barcelonai futamot Sergio Pérez a 9. helyen fejezte be, míg a német csapattárs az egy pontot érő 10. pozícióban ért célba. Most kiderült, hogy mi okozta a fő problémát Hülkenberg számára, aki emiatt körönként 0.5 másodpercet vesztett.

A német Auto Motor und Sport megtudta, hogy gondok voltak Hülkenberg kasztnijával, és emiatt a német gyakorlatilag esélytelen volt a csapattársával szemben.

„Egy másik autóban ültem, mint Sergio. Lehetetlen volt tartanom őt. Az autója sokkal jobban tapadt, addig én csak csúszkáltam és az abroncsaim rendre elkoptak alattam.”

A csapat a barcelonai teszten megbizonyosodott a hibáról, hiszen Pérez kasztnijával Hülkenberg hirtelen fél másodperccel gyorsabb köröket tudott diktálni.