Giovinazzi: a pénzes pilóták is „érdemelnek” helyeket

Antonio Giovinazzi szerint azok az F1-es pilóták, akik jelentős anyagi támogatással kerülnek be a sorozatba, „megérdemlik” a helyüket, mivel a kisebb kategóriákban jól szerepeltek.

Nicholas Latifi, Williams, and Lance Stroll, Aston Martin, in the Press Conference

FIA

Lance Stroll, Nyikita Mazepin, Nicholas Latifi. Ők mind elképesztően komoly pénzügyi támogatással rendelkeznek, és az édesapák jelentős összegeket fektettek abba, hogy a srácok bekerülhessenek az F1-be. Giovinazzi szerint azonban a korábbi sikereik alapján is van helyük a sorozatban.

Latifi hatszor nyert futamot a Formula 2-ben, Stroll úgy került az F1-be, hogy előtte megnyerte a Forma 3-as Európa-bajnokságot, Mazepin pedig tavaly két versenyen győzött az F2-ben, a bajnokságban pedig az ötödik helyen zárt.

„Más szériákban is megmutatták, hogy tudnak nyerni. Azért vannak itt, mert megérdemlik. Persze a név és a pénz segít, de már bizonyítottak a kisebb kategóriákban” – mondta az olasz az Auto Motor und Sportnak.

Az ő jövője még nem biztosított az idei év utánra, és Giovinazzi ennek kapcsán arról beszélt, hogy egyelőre nincsen tartalékterve, ha nem kapna ülést 2022-ben. Sokan szeretnének beülni az ő helyére, de a nyomás mindig segített neki abban, hogy jobb legyen.

„Csak 20 hely van az F1-ben. Én mindig nyomás alatt versenyeztem. A Formula 3-ban volt egy indonéz szponzorom, és tudtam, hogy teljesítenem kell, ha előre akarok jutni, és most is ugyanez a helyzet. Jónak kell lennem és akkor maradhatok.”

„Mick is megmutatta, hogy mire képes az F3-as és F2-es győzelmeivel. Ő az eredményei alapján van itt. Akárcsak én. Igazából a Ferrari döntése volt, hogy ő a Haasba kerül, én pedig az Alfa Romeóhoz. Én csak jól akarok menni, aztán majd látjuk” – zárta gondolatát a mezőny egyetlen olasz pilótája.

Todt nem hagyja cserben korábbi pilótáját

Előző cikk Todt a Mercedesről: Dominancia létezik a futball és a tenisz világában is
Következő cikk Nemsokára megjelenik az F1 2021, sok részletre derült fény a játékról!