Giovinazzi szerint ezért sikerültek olyan jól a rajtjai a 2020-as F1-es szezonban

Az Alfa Romeo Forma-1-es pilótája, Antonio Giovinazzi szerint kifizetődött az, hogy minden egyes rajtra tudatosan készült, ami segített abban is, hogy a második szezonjában sokat fejlődjön.

Antonio Giovinazzi, Alfa Romeo Racing C39, Romain Grosjean, Haas VF-20, Kevin Magnussen, Haas VF-20, George Russell, Williams FW43, Sebastian Vettel, Ferrari SF1000, and Nicholas Latifi, Williams FW43, at the start

Andy Hone / Motorsport Images

A Forma-1-ben 2019-ben bemutatkozó Antonio Giovinazzinak nagyon nehéz első szezonja volt az F1-ben, de idén legyőzte az időmérőkön Kimi Räikkönent, és a finnhez hasonlóan 4 pontot szerzett a 2020-as szezonban, amire az Alfa Romeo szempontjából rányomta a bélyeget a rossz Ferrari motor.

Az Alfa Romeo azok után, hogy a Ferrari úgy döntött, a Haasnál fog bemutatkozni Mick Schumacher, egy harmadik évre is hosszabbított az olasszal, aki 2020-ban a mezőny egyik legjobban rajtoló pilótája volt.

A Motorsport.com-nak adott interjújában Giovinazzi elárulta, hogy minden egyes futam rajtjára komolyan készül, és elsősorban más pilóták belső kamerás felvételeit szokta kielemezni, hogy azokból is tanuljon.

„Az időmérőkön után természetesen szokott lenni egy megbeszélésünk, ahol talán megnézzük a körömet, hogy hol veszítettem időt, de attól a pillanattól kezdve már 100%-ban a versenyre, és különösképpen a versenyre fókuszálok” – mondta a 27 éves pilóta.

„Ezekkel az idei autókkal (amelyek szinte változatlanok maradnak 2021-re is) nagyon nehéz követni valakit, és előzni, szóval egy jó rajttal és egy jó első körrel, az ott megszerzett pozíciókkal együtt sokkal könnyebb lesz a verseny.”

„Sokat szoktam belső kamerás videókat nézni a korábbi évekről, és ez igen jól működik szerintem. Nagyon elégedett vagyok az idei munkámmal, és folytatni szeretném ezt a jövőben is.”

Miután a Forma-1 2020-ban több olyan versenypályára is ellátogatott, ahol vagy soha korábban, vagy hosszú ideje nem versenyzett, Giovinazzi elmondása szerint megpróbált más sorozatok felvételeire támaszkodni, hogy hol vannak a jó előzési helyek.

„Amikor új pályákra megyünk, megpróbálok más kategóriákból is videókat szerezni – legyen az akár Formula 4 is, ahol látszódik a rajt. Minden egyes alkalommal próbálok valamit tanulni, de igen, nem volt könnyű.

„Sokkal könnyebb a helyzet olyan pályákon, ahol már versenyeztünk korábban, például Bahreinben, ahol már tudod, mi minden történhet egyes kanyarokban. De jó volt látni a Formula 4-es autókat Imolában is például, és ott is jól sikerült a rajtom.”

Filip Cleeren és Alex Kalinauckas közreműködésével.