Giovinazzi: Általában gyorsabb voltam, mint Kimi

Antonio Giovinazzi úgy véli, hogy habár az eredmények nem azt mutatják, az idei évben teljesített a legjobban a Forma-1-ben. Az olasz azt is elárulta, hogy Max Verstappen és Lewis Hamilton is bátorító üzenetet küldött neki, mikor bejelentették a távozását.

Antonio Giovinazzi, Alfa Romeo Racing,  Max Verstappen, Red Bull Racing

Fotót készítette: Andy Hone / Motorsport Images

Antonio Giovinazzi elveszítette az ülését a Forma-1-ben, és nagyon úgy néz ki, hogy az eredményeket tekintve nem a 2021-es év volt az, amelyikre az olasz a legbüszkébb lehet. Ugyanakkor az Alfa Romeo-pilóta mégis büszke a teljesítményére, igaz, már megközelítés szerint vizsgálja a futamokat.

„Annak ellenére, hogy a kvalifikáció nem mindig sikerült jól, és nem szereztem sok pontot, azt hiszem, ez volt a legjobb szezonom” – jelentette ki Antonio Giovinazzi a Radio2-nek, aki két futammal a vége előtt mindössze 1 egységgel a 18. helyen áll a bajnoki összetettben.

„Idén a kvalifikáción és a versenyeken gyakran gyorsabb voltam Kiminél. Ő továbbra is bajnok, szóval ez sokat jelent a számomra” – folytatta az olasz, aki azt is elárulta, hogy a versenytársaitól bátorító üzeneteket kapott, miután bejelentették a távozását az F1-ből.

„Verstappen és Hamilton például kedves üzeneteket küldött nekem azért, hogy támogassanak. Maxot régóta ismerem, mert ellene versenyeztem a Forma-3-ban. Ezek azok az üzenetek, amelyek számomra fontosak, mert azt mutatják, hogy a sportágon belül támogatnak téged.”

Mint ismert, a Ferrari támogatását élvező Giovinazzi a következő évben a Formula E-ben folytatja, továbbá Maranellóban is számítanak a szolgálataira, hiszen tartalékversenyzőként segíti majd Sainz és Leclerc munkáját.

Marko optimista: „Szaúd-Arábiában ismét ő jelentheti a különbséget...”

Előző cikk Wolff: Nem érzek különösebb nyomást a világbajnoki harc miatt
Következő cikk Új motorbeállításokkal versenyezhet Bottas Szaúd-Arábiában – spanyol sajtó