Giovinazzi 10 másodperces időbüntetést kapott, Räikkönent, Kvjatot, Grosjeant és Russellt tisztázták

Az Alfa Romeo olasz versenyzője nem úszta meg büntetés nélkül a Szingapúri Nagydíjat, amit a 10. helyen fejezett be. Antonio Giovinazzi azonban megnyugodhat, mert így is megmarad az 1 pontja.

Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing C38

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Kimi Raikkonen az utóbbi futamokon balszerencsés, és akárcsak Monzában, Szingapúrban is kétszer tört autót. Igaz, az első inkább érintés volt a fallal, amiből nem lett komoly anyagi kár, de a futamon az első felfüggesztése már megadta magát a Daniil Kvjat elleni csatája részeként. A másik Alfa Romeóval azonban Antonio Giovinazzi ismét pontot szerzett.

Az FIA hivatalos tájékoztatása szerint az olasz újonc 10 másodperces időbüntetést kapott, ami azonban nem befolyásolja a végeredményt, mivel mögötte Romain Grosjean 16 másodperces hátránnyal ért célba. Az FIA versenyigazgatója az összes versenyzőt arra utasította, hogy a 8-as kanyarnál történt incidens miatt maradjanak jobb oldalt, mert a helyszínen tartózkodnak a pályabírók és a mentéshez szükséges daru is.

Ekkor dupla sárga zászló volt érvényben az óvatosság miatt. A versenybírák elfogadták, hogy Giovinazzi kellően lassan haladt és az SC delta idején belül volt, mindazonáltal közelebb volt a daruhoz és a pályabírókhoz, mint kellett volna. Ez pedig veszélyes volt, így 10 másodperces időbüntetést adtak az olasznak. Mindezt potenciálisan súlyosan veszélyes helyzetnek ítélték meg.

Räikkönen azonban megúszta, aki Kvjattal találkozott össze. A finn kiesett, az orosz 15. lett. A bírák elfogadták Kvjat magyarázatát, miszerint úgy érezte, hogy a lágy gumikon be tud férni Kimi mellé, aki azt mondta, korábban látta a Toro Rossót, de arra nem számított, hogy olyan messziről fog bevetődni mellé. Egyikőjüket sem büntették. Ugyanezt a döntést hozták Romain Grosjean és George Russell korai baleseténél is, aminek a végeredménye az lett, hogy a brit újonc kiesett.

Előző cikk Leclerc elfogadná a Ferrari döntését, ha nem lett volna más megoldás
Következő cikk Hülkenberg: Mindent megpróbáltam, nem tudtam elkerülni az ütközést