Verstappen simán győzött a Stájer Nagydíjon, Russell peches módon esett el a pontszerzéstől!

A Forma-1-es Stájer Nagydíjon Max Verstappen tudott győzni, így sorozatban négy győzelemnél jár az osztrák istálló. Mögötte Lewis Hamilton és Valtteri Bottas végzett, George Russell pedig először szerezhetett volna pontot a Williamsszel, de kiesett.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB16B

Glenn Dunbar / Motorsport Images

A szombati stájer időmérőn Max Verstappen volt a leggyorsabb Valtteri Bottas előtt, viszont a finn pilóta 3 rajthelyes büntetése miatt Hamilton foglalhatta el a 2. rajtkockát, majd Norris, Perez, Bottas és Gasly következett.

A rajtnál Verstappen megtartotta a vezetést, Hamilton pedig maradt a második, Norris és Perez kemény csatájából pedig előbbi jött ki jobban. Gasly versenye hamar véget ért, az első körben pedig Giovinazzival és Latifivel is összeütközött, Leclerc-nek pedig megsérült az első szárnya.

Az állás néhány kör után Verstappen, Hamilton, Norris, Perez, Bottas, Stroll, Alonso, Russell, Cunoda, Sainz volt, Vettel és Räikkönen a 11. és a 12. helyen haladt, Ricciardo pedig a rádión panaszkodott, és a 13. helyig esett vissza.

Perez a 11. körben tudta megelőzni Norrist, nem sokkal később pedig Bottas is így tett, így a Red Bull-Mercedes-Red Bull-Mercedes sorminta alakult ki az első négy pozícióban, a vezető kettősnek pedig ekkor már jelentős előnye volt a többiekhez képest.

A pontszerzők közül Russellé volt az első tervezett kerékcsere, ami 18 másodpercet vett igénybe, így nagyon sokat vesztett a pályán. Perez sem lehetett elégedett a kiállással, az elvesztett néhány másodpercnek köszönhetően Bottas elé tudott kerülni, Verstappen és Hamilton között pedig 6 másodpercről 4,5-re csökkent a különbség a kerékcserék után.

Sainz, Räikkönen, Ricciardo és Ocon is hosszúra nyújtotta az első etapját, így az állás a futam feléhez érve Verstappen, Hamilton, Bottas, Perez, Sainz, Norris, Räikkönen, Ricciardo, Leclerc, Ocon volt, Russell pedig az utolsó előtti helyen állt ekkor.

Russellnek a 39. körben fel is kellett adnia a versenyt, ezzel ő lett a futam második kiesője. A pontzónán kívül Leclerc előzte meg Räikkönent a kiállása után, e közben viszont letörte a finn első szárnyának egy darabját.

Sainz a 42. körben jött ki a bokszba, majd a pályán meg tudta előzni Strollt a hatodik helyért, Leclerc pedig tovább zárkózott, és már a 10. helyen állt. Verstappen előnye eközben közel 8 másodpercesre nőtt az élen, Bottas és Perez között pedig másfél másodperc volt a különbség.

Az 55. körben Perez jött ki a bokszba, amivel pozíciót nem vesztett, Leclerc pedig Cunoda és Alonso megelőzésével már a 8. helyen állt - nagy formában versenyzett a monacói pilóta, Perez pedig megfutotta a verseny leggyorsabb körét.

12 körrel a leintés előtt Leclerc Strollt is megelőzte, ezzel már a 6 pontot érő 7. helyen állt, Perez pedig keményen nyomta Bottas mögött, sokkal gyorsabb volt a Mercedes versenyzőjénél, de ekkor még 13 másodperc volt közöttük.

Hamilton az utolsó előtti körben kiállt a leggyorsabb kör megfutásának reményében - ami sikerült is -, Perez pedig tovább csökkentette a távolságot Bottashoz képest, de megelőzni már nem tudta, így Verstappen győzött Hamilton és Bottas előtt, majd Perez, Norris, Sainz, Leclerc, Stroll, Alonso és Cunoda következett.