Jelentés az időmérőről

Hamilton-pole Portugáliában, Verstappen és Leclerc ismét nagyot ment!

Nem sokon múlt a pole-pozíció sorsa, de végül Lewis Hamilton meg tudta verni Valtteri Bottast, így övé lett az első rajtkocka. A Ferrari-pilóta Charles Leclerc pedig ismét kitűnő teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet.

Lewis Hamilton, Mercedes F1 W11

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

A hétvégén új helyszínre, a portugáliai Portimaóba látogatott a Forma-1 mezőnye, ahol korábban még csak tesztet rendeztek, de azt is csak 2009-ben. Ennek ismeretében nagy kihívás előtt álltak a csapatok és a versenyzők.

A harmadik szabadedzésen Valtteri Bottas és Lewis Hamilton volt a két leggyorsabb versenyző, viszont Max Verstappen sem volt messze tőlük, ráadásul ő közepes keveréken teljesítette a leggyorsabb körét, így arra számíthattunk, hogy izgalmas lesz a Portugál Nagydíj kvalifikációja.

A Q1 elején Bottas állt az élre, őt Hamilton, Norris, Perez és Verstappen követte, viszont azt is láthattuk, hogy a holland pilóta az egyik kanyaron túl gyorsan akart átmenni, így lesodródott a pályáról.

Verstappen nem sokkal később feljött Hamilton mögé, majd Bottas, Perez és Leclerc következett. A kiesők között volt ekkor Grosjean, Räikkönen, Russell, Magnussen és Latifi, de Giovinazzi sem volt messze a kiesőzónától.

Végül a Q1 végén Russell egy óriási kört rakott össze, és 8 tizedet verve a csapattársára a Q2-be jutott, míg a Räikkönen, Giovinazzi, Grosjean, Magnussen, Latifi ötösnek búcsúznia kellett az időmérő első szakaszában.

Helyezés Versenyző Autó Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 United Kingdom Lewis Hamilton Mercedes 6 1'16.828     219.482
2 Netherlands Max Verstappen Red Bull 6 1'16.879 0.051 0.051 219.336
3 Finland Valtteri Bottas Mercedes 5 1'16.945 0.117 0.066 219.148

A Q2-ben a két Mercedes és a két Ferrari ment ki közepesen, a többi csapat első körben a lágy keverékre voksolt. A Q2 elején Bottas állt az élre, míg Hamilton neve mellett hiába voltak lila szektorok, Vettel feltartotta őt, ezért el kellett vennie a gázról a lábát.

A második körével Hamilton feljött a második helyre, utána Verstappen, Perez és Sainz következett, a közepeseken köröző Ferrarival viszont Leclerc a 8., Vettel a 14. volt, emiatt úgy tűnt, jönniük kell majd a piros oldalfalú abroncsokkal is.

A kiesők között ekkor Ocon, Stroll, Kvjat, Vettel és Russell nevét láthattuk, majd következtek az utolsó percek és az utolsó körök az időmérő második szakaszában. Annak ellenére, hogy fél másodpercre volt a továbbjutástól, Vettel mégis közepeseken folytatta az időmérőt, ahogy a 8. helyezett Leclerc is.

A Q2 legvégén Ricciardo vesztette el az irányítást a kocsija felett, ezzel együtt meg tudta tartani az utolsó továbbjutó helyet. Végül a másik Renault-pilóta, Ocon lett a 11., és kiesett Stroll, Kvjat, Russell és Vettel is.

Daniel Ricciardo, Renault F1 Team R.S.20

Fotó készítője: Zak Mauger / Motorsport Images

Ez azt jelentette, hogy a két Mercedes, a két Red Bull, a két McLaren, illetve Perez, Gasly, Leclerc és Ricciardo csatázhatott egymással a top-10-es pozíciókért, Bottas, Hamilton és Leclerc pedig majd a közepeseken rajtolhat a holnapi versenyen.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 Finland Valtteri Bottas 6 1'16.466     220.521
2 United Kingdom Lewis Hamilton 7 1'16.824 0.358 0.358 219.493
3 Netherlands Max Verstappen 9 1'17.038 0.572 0.214 218.884

Az első Q3-as körök teljesítése után Bottas állt az élen, aki 47 ezredmásodperccel előzte meg Hamiltont. A harmadik helyen Verstappen jött, akinek szintén nem volt nagy a hátránya, majd Leclerc, Perez, Sainz, Albon és Norris következett, Gasly és Ricciardo pedig ekkor még a bokszban várt.

Az első körök után Hamilton és Bottas is a közepes gumikra váltott, Hamilton pedig 52 ezredmásodperccel meg is tudta verni csapattársa lágy gumival elért idejét. Bottas viszont válaszolni tudott a hatszoros világbajnok idejére, és 180 ezredmásodperccel átvette a vezetést.

Viszont Hamilton válaszolni tudott az utolsó körében, és végül 1 tizedmásodperces előnnyel övé lett a pole. A két Mercedest Verstappen, Leclerc, Perez, Albon, Sainz, Norris, Gasly és Ricciardo követte – utóbbi végül nem is futott mért kört a Q3-ban.