Leclerc volt a leggyorsabb, szenvedtek a Mercedesek a magyar FP2-n

A Magyar Nagydíj második szabadedzésén Charles Leclerc volt a leggyorsabb a Ferrarival, Lando Norris pedig az FP1 után ismét jól ment, és a második lett. Eközben a Mercedes nem lehet elégedett, a pilótáik sokat panaszkodtak a kocsira, és Hamilton a top 10-be sem fért be.

Charles Leclerc, Ferrari F1-75

Annak tudatában, hogy valószínűleg esős lesz a holnapi nap, gyorsan kijött minden versenyző a pályára a második szabadedzés elején, és az első percekben Leclerc állt az élre egy 1:18.9-es idővel, Sainz 6, Verstappen 7 tizedre volt tőle.

Ocon arra panaszkodott, hogy nem jó a tapadás a pályán, míg Schumacher a 6-os kanyarnál állt majdnem keresztbe, résen kellett lennie. Hamilton 1,9 másodperces hátránnyal állt a nyolcadik helyen, és csodálkozott, hogy ekkora a hátrányuk, miközben ugyanúgy a közepes gumikkal köröznek, mint a vezető Leclerc.

A mezőny a közepesekkel körözött, többnyire versenyszimulációkat teljesítettek, ami kritikus fontosságú volt, hiszen ki tudja, tudnak-e még körözni száraz pályán a futam előtt. Meglepetésre a Mercedesek bő negyed óra elteltével csak a 14., 15. helyen álltak.

Albon a célegyenes végén pördült meg, miután blokkoltak a hátsó kerekei, és bár a gumijait leamortizálta, a kocsija nem sérült meg. Russell a lágy gumikkal is 8 tizedre volt Leclerc közepes gumis idejétől, és a tapadás hiányára panaszkodott a rádióban.

Norris viszont átvette a vezetést a lágyakon, két és fél tizedet adott Leclerc-nek, 1:18.6-ot futott, majd Leclerc 1:18.4-gyel visszavette a vezetést, immáron a piros oldalfalú gumikkal autózva.

Az FP2 feléhez érve tehát Leclerc, Norris, Alonso, Vettel, Sainz, Perez volt a sorrend, Verstappen pedig a 12. helyen állt. Sainznak félbe kellett szakítania a gyors körét, mivel beszorult egy Williams mögé, akit hülyének nevezett a rádión.

Russell nagyon elégedetlen volt a Mercedesszel, azt mondta, nem tudja úgy bevenni az 1-es kanyart, hogy ne blokkolnának a kerekei. Eközben Norrist arra kérte a csapata, hogy vigyázzon jobban a padlólemezére.

Leclerc a lágy gumikon teljesített egy 9 körös etapot, majd visszajött a bokszba. Így tett Hamilton is, aki pár beállítás-változtatás után tért vissza a pályára az edzés utolsó 12 percére.

Leclerc autóját pár percen keresztül vizsgálta a Ferrari, ezután visszatért a pályára a monacói, a Hungaroring rekordgyőztese, Hamilton pedig a 4-es kanyarnál csúszott meg, és azt mondta, instabil a W13-as.

Szinte mindenki kihasználta az utolsó perceket is a kilométerek gyűjtésére, az állás viszont már nem változott, tehát Leclerc végzett az első helyen a második edzésen, őt Norris, Sainz, Verstappen, Ricciardo, Alonso, Vettel és Russell követette. Perez a kilencedik, Hamilton a tizenegyedik helyen végzett.