Jelentés az időmérőről
Forma-1 Japán Nagydíj

Verstappen-pole és McLaren-remeklés a japán időmérőn, Sargeant megint autót tört!

Magabiztos előnnyel Max Verstappen szerezte meg a pole pozíciót a Japán Nagydíj időmérőjén, amelynek elején Logan Sargeant autótörése miatt szakították meg a kvalifikációt. A McLaren ismét remekelt, jó pozícióból várják a holnapi futamot.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19

Kedvező időjárási körülmények között vette kezdetét a Japán Nagydíj időmérő edzése, miután a harmadik szabadedzésen Verstappen volt a leggyorsabb Norris és Piastri előtt.

A Q1-ben először Lawson és Stroll ment pályára, majd jöttek az élmenők is, és Verstappen állt az élre, őt Norris, Piastri és Perez követte. Ezt követően jött Sargeant nagy balesete: az amerikai a célegyenes előtt csapta falnak a Williamst – videó itt!

A folytatásban Leclerc jött fel a harmadik helyre, a kiesőzónában pedig ekkor Bottas, Hülkenberg, Sargeant, Albon és Gasly állt, Hamilton pedig az utolsó percekhez közeledve a forgalomra panaszkodott.

A Q1 végén jött a szokásos tűzijáték, amelynek végén Bottas, Stroll, Hülkenberg, Csou és Sargeant esett ki – a visszajátszásból kiderült, hogy Csou a Degner 2-ben ment szélesen, ezért nem tudott elég jó kört futni. Az élen Verstappen végzett, Lawson pedig meglepetésre a negyedik volt.

A mezőny jelentős része használt gumikon jött ki a Q2-ben, csak a két McLaren, Perez és Cunoda indított friss gumikkal. A második szakasz első felében Verstappen, Piastri, Norris, Perez, Cunoda volt a sorrend, a kiesőzónában Alonso, Ocon, Gasly, Albon és Magnussen állt, de utóbbi két pilóta ekkor még nem futott mért kört.

Albon az üres pályán futott körével jött fel a 7. helyre, majd rajta és a vezető hármason kívül mindenki kiment a pályára – Piastrit a csapata kérte meg arra, hogy jöjjön vissza a McLaren garázsába.

Az utolsó percben Leclerc az első helyre ugrott, a Q3-ba való bejutásért pedig nagy csata zajlott. Alonso 43 ezreddel kerülte el a kiesét, a 11. Lawson és a 12. Gasly között 1 ezred volt, majd Albon, Ocon és Magnussen következett.

A Q3-ban tehát a két Red Bull, a két Ferrari, a két McLaren, a két Mercedes, illetve Cunoda és Alonso folytathatta. A Q3 elején Perez, Hamilton és Cunoda használt, a többiek friss lágy gumin jöttek ki a pályára.

Verstappen egy nagyon erős, 1:29.012-es időt futott, mögötte a két McLaren jött Piastri, Norris sorrendben bő 4 tizedes hátránnyal, Perez hátránya 1,4, Hamiltoné 1,7 másodperc volt.

A Q3 közepén Russell és Alonso jött mért kört, a brit a negyedik, a spanyol a hatodik helyre jött be, majd a maradék 8 pilóta is kijött, hogy megfussa a legerősebb kvalifikációs körét - ekkor még 3 perc volt hátra.

Verstappen az utolsó körén tovább javított, 1:28.8-at ment, Piastri és Norris nem tudott javítani, így cirka 6 tizedes hátránnyal szerezték meg a második és harmadik rajtkockát. Mögöttük Leclerc, Perez, Sainz, Hamilton, Russell, Cunoda és Alonso végzett.

A Forma-1-es Japán Nagydíj magyar idő szerint reggel 7 órakor veszi kezdetét, az M4 Sport élőben adja a versenyt, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot a Facebookon is!