Hamilton győzött Brazíliában, Verstappen és Bottas a dobogón!

A Brazil Nagydíjon aratott győzelmével a Mercedes-pilóta Lewis Hamilton csökkenteni tudta a hátrányát a világbajnoki pontversenyben a második helyen végző Max Verstappennel szemben, Valtteri Bottas pedig a harmadik helyen futott be.

Lewis Hamilton, Mercedes, on the grid

Fotót készítette: Andy Hone / Motorsport Images

Az idei utolsó sprintkvalifikáción Valtteri Bottas szerezte meg az első rajtkockát a vasárnapi versenyre, mellőle Verstappen, mögülük pedig Sainz és Perez, míg Hamilton az 5 helyes hátrasorolás miatt a 10. pozícióból rajtolhatott el Brazíliában.

Verstappen rajtja remekül sikerült, és sikerült is átvennie a vezetést, Bottas pedig először a második, majd a harmadik helyre esett vissza, így Red Bull 1-2 alakult ki a futam legelején. Norris rajtja pedig hiába sikerült jól, defektet kapott, miután Sainz nekiment a kívülről előzni próbáló britnek.

Hamilton nagyon gyorsan haladt felfelé, a rajtnál rögtön a 6. pozícióig jött előre, majd begyűjtötte a következő áldozatait is, ezt követően Bottas elengedte maga mellett, így a Red Bullok mögé került, a harmadik helyre.

Aztán Cunoda próbálkozott meg egy manőverrel Stroll ellen, ez nem jött össze a japánnak, ráadásul az incidens következtében törmelék került a pályára, és bejött a biztonsági autó, miközben az állás Verstappen, Perez, Hamilton, Bottas, Leclerc, Sainz, Vettel, Gasly, Ocon, Ricciardo volt az első 10 helyen.

Az újraindítást követően nem változott a sorrend az élmezőnyben, hiába támadta keményen Hamilton Perezt, Leclerc pedig Bottast. A mezőny hátsó szekciójában Raikkönen és Schumacher ütközött össze egymással, a német pilóta kocsija megsérült, be kellett jönnie a bokszba, a törmelék miatt pedig VSC-s fázis lépett érvénybe.

Hamilton a 18. körben tudta megelőzni Perezt, azonban a mexikói ekkor még a következő egyenesben vissza tudta venni a pozícióját, egy körrel később viszont már nem volt válasza Hamilton előzésére - ekkor 4 másodperc volt a különbség a brit és a holland között.

A 27. körben kijött a bokszba Hamilton, egy körrel később pedig Verstappen is kijött kereket cserélni, ennek következtében pedig körülbelül 1,5 másodpercesre csökkent a különbség a világbajnoki címért harcoló pilóták között.

Nem sokkal később Perez is bejött a bokszba, Bottasnak pedig jól jött egy későbbi VSC-s fázis, ezt kihasználva pedig a Red Bull pilótája elé tudott ugrani, így Verstappen, Hamilton, Bottas, Perez volt az első négy helyezett sorrendje, mögöttük Leclerc, Alonso és Sainz következett.

Alonso meglehetősen sokáig ment kiállás nélkül, aztán ő is elszánta magát a kiállásra, és bízott benne, hogy hatékony lesz az alternatív stratégiája. Körülbelül a verseny kétharmadánál Verstappen jött ki újra a bokszba a kemény gumikért, a 44. körben aztán Hamilton is bejött, és 1,5 másodperc volt a különbség közöttük.

A Mercedes britje gyorsan DRS-távolságon belülre tudott kerülni, és keményen támadta a riválisát. A 4-es kanyarnál Hamilton Verstappen mellé ért a 48. körben, viszont mindketten lesodródtak a pályáról - az esetet jegyezték a stewardok, de végül úgy döntöttek, nem vizsgálják tovább.

Néhány körrel később aztán már sikeres volt Hamilton előzési kísérlete, és átvette a vezetést, mögötte Verstappen, Bottas, Perez, Leclerc és Sainz következett, a holland pilóta pedig lemaradt a hétszeres világbajnoktól.

Az utolsó körökben már nem változott a sorrend az élmezőnyben, Hamilton győzött Brazíliában, mögötte Verstappen, Bottas, Perez, Leclerc, Sainz, Gasly, Alonso, Ocon és Norris végzett. Norris csapattársa, Daniel Ricciardo technikai meghibásodás miatt adta fel a versenyt.