Jelentés az időmérőről

Verstappené a pole Bahreinben, Alonso a harmadik sorban!

A Red Bull címvédője, Max Verstappen szerezte meg a pole-t a Bahreini Nagydíj időmérőjén, míg a hétvége "sztárja", Fernando Alonso a harmadik sorból rajtolhat majd a holnapi futamon.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

Több mint három hónapos szünet után rendeztek ismét Forma-1-es időmérőt. A szabadedzéseken erősnek mutatkozott az Aston Martin, de természetesen nem lehetett tudni, mennyire rejtegették az erejüket a többiek.

Nem sokkal a kvalifikáció kezdete után már jött is a piros zászló a Leclerc autójáról leeső törmelék miatt, de pár perc szünet után folytatták az időmérőt. Ekkor a két AlphaTauri állt az élen, de az 1:32.1-nél jóval erősebb időkre lehetett számítani.

A megszakítás után minden pilóta kijött a pályára a lágy gumikon, és egy hatalmas tűzijátékot láthattunk: Sainz vette át a vezetést, majd Russell, Leclerc, Alonso és Verstappen jött – a top 5-öt 3 tized választotta el. Stroll idejét törölték, rajta kívül Hülkenberg, Norris, Piastri és Sargeant állt a kiesőzónában.

A Q1 vége nagyon érdekesen alakult, az élen nem változott jelentősen a sorrend, a kiesőzóna viszont másodpercről másodpercre változott. Csou-t és Norrist is meglegyintette a kiesés szele, de továbbmentek, míg Sargeant ezredre azonos kört futott Norrisszal, de mivel később futotta a körét, így a 16. lett.

Ezzel tehát a Sargeant, Gasly, Magnussen, Piastri, De Vries ötös búcsúzott, ami azt jelenti, hogy mind a három újonc kiesett, és minden csapatból versenyben maradt legalább egy pilóta.

A Q2-ben mindenki rögtön a lágy keveréket tette fel, és Verstappen állt az élre, mögötte Perez, Hamilton, Russell és Alonso jött. A kiesőzónában Csou, Stroll, Ocon, Cunoda és az ekkor még mért kör nélkül álló Albon állt.

A két Red Bullon és a szenvedő Albonon kívül mindenki megpróbált még javítani az idején a Q2 végén. Az élen Leclerc zárt, aki 2 tizedet adott Verstappennek, majd Russell, Hamilton és Sainz következett – a top 5 2,5 tizeden belül volt.

A kiesés sorsára jutott Norris, Bottas, Csou, Cunoda és Albon, így a két Ferrari, a két Red Bull, a két Mercedes, a két Aston Martin, illetve Hülkenberg és Ocon jutott be a Q3-ba.

A Q3 elején csak öten jöttek a pályára, közülük Verstappen futotta meg a legjobb időt, az 1:29.897-es idejével Leclerc-re 1, Perezre 2, Sainzra 4 tizedet vert, Stroll köre pedig 2 másodperccel maradt el a hollandétól.

Ezt követően a többiek jöttek pályára, de az első három helyezett változatlan maradt: Alonso a negyedik, Russell az ötödik, Hamilton a hetedik helye jött be, de még több pilótának volt lehetősége a javításra.

Verstappen tovább javított az utolsó körén, ezzel övé lett a pole, mellőle a csapattársa, Perez rajtolhat majd. Leclerc a bokszban maradt a kvali végére, de ő a harmadik, Sainz pedig a negyedik helyre jött be, Alonso az ötödik.

Russell és Hamilton a hatodik, hetedik helyről rajtolhat majd vasárnap, mögöttük Stroll, Ocon, illetve Hülkenberg végzett - a német pilóta körét pályaelhagyás miatt törölték.

A szezonnyitó Bahreini Nagydíj magyar idő szerint holnap 16 órától indul, élőben az M4 Sport közvetíti, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 Netherlands Max Verstappen 15 1'29.708     217.184
2 Mexico Sergio Perez 15 1'29.846 0.138 0.138 216.851
3 Monaco Charles Leclerc 17 1'30.000 0.292 0.154 216.480

Előző cikk ÉLŐ F1-ES KÖZVETÍTÉS: Bahreini Nagydíj - Időmérő (LIVE)
Következő cikk Perez örül az első sornak, de a futamon szerinte még jobbak lehetnek