FIA: nem halaszthattuk el a versenyt a hétfői napra

Az FIA versenyigazgatója, Michael Masi kijelentette, hogy a sport szabályrendszerének keretei között egyszerűen nem volt lehetőségük arra, hogy eltolják 1 nappal a 2021-es Belga Nagyíj vasárnapi versenyét.

Nicholas Latifi, Williams FW43B, Carlos Sainz Jr., Ferrari SF21

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A 2021-es Belga Nagydíj rajtját 25 perccel is eltolták a Spára lecsapó erős esőzés miatt, azonban két felvezető kör után hivatalosan el sem indították a versenyt.

Miután világossá vált, hogy az időjárási körülmények nem teszik majd lehetővé, hogy teljes értékű versenyt fusson a Forma-1 a belga pályán, és legjobb esetben is csak egy egyórás „sprintfutamot” tarthattak volna, hamar felmerült az ötlete annak, hogy halasszák el hétfőre a versenyt. A Sky és az F1TV által a várakozás alatt megszólaltatott csapatfőnökök nem zárták ki ennek a lehetőségét, óvatos kétkedéssel fogadták a felvetést.

Az FIA versenyigazgatója, Michael Masi viszont úgy fogalmazott, hogy „számos” oka van annak, hogy ez miért nem volt megvalósítható, és szerinte a legjobb lehetőségük az volt, hogy megpróbálják a lehető legtöbb kört megtenni a vasárnapi esőben.

„Egyszerűen nincsen lehetőségünk arra, hogy elhalasszunk egy versenyt holnapra” – jelentette ki Masi a Sky Sports-nak. „Az FIA és az F1 legfontosabb feladata a pilóták, csapatok, nézők biztonságának biztosítása.”

„Mi a szabálykönyvek legtöbb lehetőségét megpróbáltuk alkalmazni, hogy teljesíthessük a versenyt. Sajnos erre nem volt lehetőségünk, pedig megállítottuk az órát is, hogy hátha találunk egy olyan idősávot, amelyben az időjárás lehetővé tesz valamilyen aktivitást.”

Arra a kérdésre, hogy kiknek a részéről lett volna leginkább problémás a verseny eltolása, Masi úgy válaszolt, hogy „a lista több oldal lenne a szervezők, de minden egyes résztvevő nevével, sajnos erre nincs egyáltalán lehetőségünk.”

Masi azt is elmondta, hogy nem azért teljesítettek csak két teljes kört, hogy ezzel eleget tegyenek a pontszerzési szabályoknak, mint mondta, a céljuk az volt, hogy a „lehető legtöbb” versenyzést kipaszírozzák a futamból, de „az időjárás legyőzött minket”.

Előző cikk Hamilton bajnoki előnye csökkent, de nem tudott mit tenni ellene
Következő cikk Hamilton: az F1 „rossz döntést hozott” a két körrel, de „a pénz beszél”