Ferrari: Kétszer kellett volna büntetni Perezt!

A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto az ítélet megszületése előtt azt gondolta, hogy kétszer 5 másodperces büntetést fog kapni Sergio Perez, így övék lesz a győzelem.

Mattia Binotto, Team Principal, Ferrari

Fotót készítette: Ferrari

Sergio Perezt a Szingapúri Nagydíj alatt elkezdték vizsgálni, amiért nem tartotta be a Sportszabályzat 55.10-es cikkelyében foglaltakat, vagyis több mint 10 autóhosszal maradt le a safety car mögött – ráadásul kétszer tett így.

A Ferrari-csapatfőnök Mattia Binotto ezért úgy gondolta, hogy kétszer 5 másodpercet fog kapni a mexikói, és így a tőle 7,5 másodpercre beérő Charles Leclerc lesz a szingapúri futam győztese. A csapatvezető így érvelt:

„Két szabálytalanság történt a safety car mögött, ezért két büntetést kaphat Sergio. De csak a stewardok döntésében bízhatunk” – kezdte Binotto a Sky Sportsnak a Szingapúri Nagydíj után.

„Mindkét safety caros fázisban ugyanazt a hibát követte el, túl messze volt a biztonsági autótól. Ha megnézzük a korábbi hasonló eseteket, Giovinazzi 5 másodperces büntetést kapott, és a sportszabályzat 5 másodperces, 10 másodperces vagy áthajtásos büntetést oszthat” – tette hozzá a csapatfőnök.

Valójában 2019-ben Giovinazzi 10 másodperces büntetést kapott Szingapúrban, amikor nem tartotta be a versenyigazgató utasításait, és veszélyes helyzetet okozott azzal, hogy túl közel hajtott a daruhoz a safety car mögött.

Végül Binottónak nem lett igaza, ugyanis az első esetért csak figyelmeztetést kapott a Red Bull mexikói versenyzője, míg a második esetért 5 másodperces büntetést, így 2,5 másodperces előnnyel nyert Leclerc előtt.

Verstappen: A riválisok inkább fogják be a szájukat...

Előző cikk Steiner Schumacher jövőjéről: „Nem tudom, megismétli-e magát a történelem...”
Következő cikk Toto Wolff bizalmasa áll a Red Bull-ügy kirobbantása mögött?