BRÉKING

Fernando Alonso 765 hibátlan kör után szenvedett horrorisztikus balesetet Ausztráliában!

Fernando Alonso 765 makulátlan kört tett meg Ausztráliában. Aztán jött a nagy bukás. És az is kiderült, hogy idén több autó ért célba Melbourne-ben, mint amennyi tavaly elrajtolt.

Fernando Alonso 2001 óta szerepel a Forma-1-ben. Csak a minardis debütálásakor nem tudta befejezni a teljes versenytávot Ausztráliában, ugyanis kétszer lekörözték. Egy évvel később Alonso nem állt rajthoz a távoli kontinensen. A Renault tesztpilótának szerződtette. 2015-ben a téli tesztbalesete miatt nem lehetett ott a szezonnyitón a spanyol bajnok.

Amúgy 2016-ig Alonso hibátlan statisztikával bírt Ausztráliában. 13-szor állt rajthoz az Albert parkban. 13-szor látta meg a kockás zászlót. 765 versenykört tett meg nagyobb gond nélkül. Az több mint 4000 km. A futam 16. körében azonban ez a makulátlan sorozat hirtelen megszakadt. A McLaren ráment Esteban Gutierrez hátsó abroncsára, majd elég látványosan több mint 100 métert repült a gumifalig.

A Mercedes zsinórban öt kettős győzelmet szerzett. Hat egymás utáni kettős győzelemre még sosem volt példa a Forma-1 történetében. Bahreinben tehát az ezüstnyilak új rekordot állíthatnak fel.

Lewis Hamilton és Nico Rosberg 24. alkalommal szereztek kettős győzelmet együtt. Ezzel beállították Schumacher és Barrichello rekordját.

//

Ez ismét érdekes lehet így! fotó:dppi

Ausztráliában hatszor arattak kettős győzelmet. Így minden csapat átvette a vezetést a konstruktőri bajnokságban is. A győztes pedig mind a hat alkalommal világbajnok lett… meglátjuk, ez idén is igaz lesz-e…

Hamilton az összes szabadedzésen, és minden időmérős etapban a legjobb időt autózta, de a futamon egyetlen kört sem töltött az élen.

Hamilton az 50. pole pozícióját szerezte, és elméletben az idei szezonban behozhatja a rekordlistán előtte álló két pilótát: Michael Schumachert (68 pole pozíció) és Ayrton Sennát (65 pole pozíció).

Hamilton pole ideje (1:23.837) csak három tizedre van Sebastian Vettel időmérős rekordjától, amit 2011-ben szerzett. Akkoriban még V8-as erőforrásokkal és befújt diffúzorral mentek a pilóták.

A Forma-1 történetében először használtak a pilóták három különböző keverékű abroncsot egy száraz versenyen, konkrétan Rosberg, Massa, Sainz, Verstappen, Palmer, Button, Nasr, Ericsson és Wehrlein.

Vettel 80. alkalommal állt dobogóra Melbourne-ben. Ugyanannyiszor, mint Ayrton Senna és Kimi Räikkönen. Csak Schumacher (155), Prost (106), Alonso (97) és Hamilton (88) előzi meg a németet.

A Ferrari 1981 óta minden szezonban legalább egyszer felállt a dobogóra.

//

Őszinte részvétünk - fotó:dppi

Max Verstappen az ötödik rajthelyről indult – ennyire elölről a holland még sosem kezdhette meg a vasárnapi futamot. Édesapja 107 futam alatt sosem indult a hatodik helynél előrébb.

2009-ben fordult elő utoljára, hogy három korábbi Forma-1-es pilóta fia összecsapott egymás ellen: Nico Rosberg, Kazuki Nakajima és Nelson Piquet Jr.

Romain Grosjean kiállás nélkül teljesítette az Ausztrál Nagydíjat, ugyanis a francia versenyző kerekeit a piros zászlós megszakítás alatt lecserélték.

Az utolsó versenyző, akik kiállás nélkül szerzett pontot Heinz-Harald Frentzen. A 2003-as Brazil Nagydíjon a verseny 54 körig tartott Mark Webber balesete miatt. Frentzen ötödik lett.

Ausztráliában lejátszották a német himnuszt. Az utolsó verseny, ahol a német nemzeti dal nem  hangzott el a 2014-es Belga Nagydíj – akkor Daniel Ricciardo nyert a Red Bullal.

Miután a Red Bull hivatalosan már TAG Heuer motorokkal megy, a 2008-as Európai Nagydíj óta először fordult elő, hogy Renault motoros autó nem szerzett pontot.

Idén több autó ért célba (16), mint amennyi tavaly rajthoz állt (13).

Ha még több statisztikára vagy kíváncsi az Ausztrál Nagydíjról, akkor kattints!

Előző cikk Hamilton a szabályalkotókat és versenyzőtársait kritizálta: Csak Vettel nyitja ki a száját!
Következő cikk A Red Bull és a GoPro egyesítik erőiket!