Fernando Alonso 10 legemlékezetesebb győzelme a Renault-val - 2. rész

A kétszeres világbajnok Fernando Alonso két év kihagyás után az Alpine – a korábbi Renault – színeiben tér vissza az F1 mezőnyébe. Smarth Kanal az F1 hivatalos oldalán összegyűjtötte, melyek voltak a spanyol legemlékezetesebb győzelmei régi-új csapatánál.

2006 F1 World Champion Fernando Alonso celebrates

Fotót készítette: LAT Images

1. Monacói Nagydíj, 2006

Valószínűleg sokan emlékeznek a versenyt megelőző botrányra, melynek végén Michael Schumachert a rajtrács végére száműzték, mert szándékosan állt keresztbe a Rascasse kanyarban.

A pole-ból induló Alonso első győzelmét aratta a Hercegségben, miután az őt sokáig üldöző Kimi Räikkönen motorhiba miatt kiállt. Bár Schumacher egészen az 5. helyig kapaszkodott fel, a spanyol 14,5 másodperces előnnyel nyert Juan Pablo Montoya előtt.

1. Spanyol Nagydíj, 2006

Alonso stílusosan szerezte meg első hazai győzelmét: a pole-ból induló spanyol már a verseny elején magabiztos előnyt épített ki, első helyén pedig a második helyre felzárkózó Schumacher sem veszélyeztette.

A Renault versenyzője a tribünöket megtöltő spanyol szurkolók nagy örömére 18,5 másodperces előnnyel nyert Schumacher előtt.

1. Magyar Nagydíj, 2003

Alonso még nem rendelkezett futamgyőzelemmel, amikor 2003-ban Magyarországra érkezett. Miután Ralf Schumacher előtt végzett az időmérőn, Malajzia után második alkalommal kezdetett az élről egy F1-es futamot.

A spanyol szinte hihetetlen, 21 másodperces előnyt épített ki a Mark Webber mögé beragadó mezőnnyel szemben. Alonso később a 8. helyen szenvedő Michael Schumachert is lekörözte a futam során.

A 22 éves és 26 napos Alonso Raikkönen előtt szerezte meg első F1-es diadalát, amivel a legfiatalabb futamgyőztessé vált a sport történetében.

1. Bahreini Nagydíj, 2006

A 2006-os bahreini szezonnyitó Michael Schumacher és Fernando Alonso fej-fej melletti küzdelmét hozta. A pole-ból Schumacher indulhatott, Alonsónak a negyedik hellyel kellett beérnie.

Bár Alonso már az első körben feljött a második helyre, Schumacher magabiztos előnyre tett szert, a spanyol mögött hibázó Felipe Massa pedig majdnem kiütötte őt a versenyből.

Alonso könnyebb autójával tovább tudott kint maradni, mint ellenfele, a második kiállások után pedig egy hajszállal a német elé tért vissza. A spanyol végül alig több, mint 1 másodperccel diadalmaskodott.

1. San Marinói Nagydíj, 2005

Michael Schumacher egy hiba miatt csak a 13. helyről kezdhette a futamot, ráadásul a ’Trulli-vonat’ is akadályozta a verseny elején.

Miután az élről induló Räikkönen McLarenje a 9. körben megadta magát, úgy tűnt, Alonso magabiztos győzelmet fog aratni.

A Ferrari német versenyzője azonban földöntúli tempót kezdett diktálni, és elnyújtott taktikájának köszönhetően a harmadik, majd Jenson Button megelőzése után a második helyen találta magát.

Az utolsó 15 körben Alonso vissza tudta verni az előtte csaknem 2 másodperccel gyorsabb köröket autózó német támadásait, és az F1 történetének egyik legizgalmasabb végjátékát láthattuk.

A két versenyzőt mindössze 0,2 másodperc választotta el a verseny végén, az eredmény pedig szimbolikus volt: eljött Alonso ideje.