F1-es rekordok, amiket talán sosem döntenek meg: Vettel, Button, Schumacher… (videó)

Vannak olyan forma-1-es rekordok, amelyek esetében okkal feltételezhetjük azt, hogy sohasem fogják őket megdönteni. Ezek közül az F1.com állított össze egy 10-es listát.

Jenson Button, McLaren MP4/26

Fotót készítette: Sutton Images

Jövő hétvégén fogják megrendezni a Forma-1 történetének 1000. futamát, a Kínai Nagydíjat, ennek a számnak az eléréshez pedig 69 évre volt szüksége a Forma-1-nek, szóval bőven van honnan meríteni akkor, amikor a „megdönthetetlen” rekordokról akarunk listát készíteni. Az F1.com is kiválóan hajtotta végre ezt a feladatot, hiszen mind a 10 rekord esetében okkal gondolhatunk arra, hogy soha, vagy csak nagyon sok idő múlva kerülnek megdöntésre.

Sebastian Vettel például sok pozitív F1-es rekorddal is rendelkezik, viszont egy negatív is fűződik a nevéhez: mindössze 6 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy büntetést kapjon. Első F1-es hétvégéjén, a 2006-os Amerikai Nagydíj első szabadedzésén rögtön megbüntették, mivel túl gyorsan hajtott a bokszutcában a német pilóta.

1985 és 1986 között teljesen más volt az F1 a megbízhatóság szempontjából, sokkal gyakoribbak voltak a műszaki hiba okozta kiesések, erre manapság egyre kevesebb példa akad a szigorú korlátozások ellenére is. Andrea de Cesarisnak jött össze az a „bravúr”, hogy 18 futamon keresztül minden versenyen kiesett.

A 2011-es Kanadai Nagydíjra sokan mosolyogva gondolhatnak vissza, hiszen egy rendkívül izgalmas, fordulatos verseny volt, amit végül Jenson Button nyert meg, miután Vettel nem sokkal a leintés előtt megcsúszott. Button a versenyt 6(!) kiállással teljesítette, ennyi kiállással pedig még soha senki nem nyert versenyt. Talán nem is fog.

A 2002-es szezonban éppen a Schumacher-dominancia kellős közepén jártunk, a Ferrari F2002 elképesztően megbízható volt és elképesztően gyors. Így jött össze Schumachernek az, hogy a szezon mind a 17 futamán dobogóra tudott állni – 11 alkalommal győzött, 5-ször lett második, a szezon legrosszabb eredményét pedig Malajziában szállította, amikor harmadik lett. A szezon futamainak 100 százalékán dobogóra állás is megdönthetetlennek tűnik, az idei két futam után még Lewis Hamilton és Valtteri Bottas törhet Schumacher babérjaira, de ehhez még 19-szer dobogón kell végezniük idén.

A videóban még szerepel az, hogy melyik időmérő és verseny volt a legszorosabb az F1 történetében, hogy pole nélkül is lehet VB-címet nyerni (ez 2 versenyzőnek is sikerült), hogy mekkora volt a legnagyobb előnnyel aratott győzelem, illetve az is, hogy melyik futamon látták meg a legkevesebben a kockás zászlót.

AZ F1.COM MEGDÖNTHETETLENNEK TŰNŐ REKORDOKRÓL SZÓLÓ VIDEÓJA ERRE A LINKRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG

Előző cikk Brawn: Az 1000. futam egy szimbolikus mérföldkő