Honda: Jó első lépés volt az Ausztrál Nagydíj, de fejlődnünk kell

A Honda és a Red Bull „házassága” már az első versenyen dobogóval ért véget, hiszen Max Verstappen a harmadik helyre hozta be autóját. Rajta kívül Daniil Kvjat tudott pontot szerezni a japánok erőforrásával.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB15 overtakes Sebastian Vettel, Ferrari SF90

Fotót készítette: Dirk Klynsmith / Motorsport Images

Az egyik legizgalmasabb kérdés a szezon előtt az volt, hogy hogyan sül el a Red Bull és a Honda együttműködése. Az osztrák istállót meggyőzte a 2018-ban elért fejlődésük a Toro Rosso oldalán, ezért úgy döntöttek, 2019-től már ők is a japán motorgyártó partnerei lesznek.

Elsőre meglehetősen jó kezdett a Red Bull-Honda, hiszen Max Verstappen a negyedik helyről indulva a harmadik helyen tudott beérni, miután megelőzte Sebastian Vettelt, ráadásul a holland versenyző Lewis Hamiltontól is csak pár másodperccel maradt el.

A többi Honda-motoros autó már nem ért el ennyire jó eredményt, de a Toro Rossótól ez nem is várható el, Pierre Gasly pedig a 17. helyről rajtolt az időmérőn elkövetett stratégiai baki miatt. Végül Daniil Kvjat tudta még behozni pontszerző helyre az autóját, ő a 10. helyen végzett, közvetlenül Gasly előtt, míg Albon 14. lett.

A Honda technikai igazgatója, Toyoharu Tanabe az ausztrál futam leintését követően pozitívan értékelt, azonban kiemelte, fejlődniük kell.

„Jó első lépés volt az Ausztrál Nagydíj, de fejlődnie kell az erőforrásunknak, ha meg akarjuk verni a közeli riválisainkat. A Scuderia Toro Rosso is jól teljesített, Daniil pedig a 10. helyével pontot szerzett. Ez erős visszatérés volt tőle, miután egy évet kihagyott.”

„Összességében ez egy pozitív start, de még nem járunk ott, ahol lenni szeretnénk. Köszönöm az összes projektünkben dolgozóknak, legyenek Japánban vagy az Egyesült Királyságban. Tudom, hogy keményen fognak dolgozni azon, hogy tovább fejlődjünk.”