Videó: Michael Schumacher is bukott nagyot Ausztráliában…

18 évvel ezelőtt Michael Schumacher „mesterhármast” szerzett az Ausztrál Nagydíjon, viszont egy nagy bukása is tarkította a nagydíjhétvége eseményeit. Szerencsére ő nem, csak az autója sérült meg a pénteki szabadedzésen.

Michael Schumacher

Fotót készítette: Ferrari Media Center

Valamivel több mint 18 évvel előtt, 2001. március 4-én rendezték meg a 2001-es F1-es szezon első futamát. 2019-ből visszatekintve több érdekességgel is találkozhatunk, például azzal, hogy négy versenyző debütált ezen a versenyen, melyből hárman futamgyőzelemig jutottak, ketten pedig világbajnokok is tudtak lenni, az egyikük pedig még ma is ott van a Forma-1 mezőnyében. A 4 debütáló Enrique Bernoldi, Juan Pablo Montoya, Kimi Raikkönen és Fernando Alonso volt.

A hétvégén az ekkor még „csak” háromszoros világbajnok Michael Schumacher és a Ferrari dominált, hiszen a német legenda csapattársát, Rubens Barrichellót 371 ezreddel, míg Hakkinent 569 ezreddel verte, így simán pole-ba került. A futam már kevésbé volt sima, de Schumacher itt is győzni tudott, ráadásul a verseny leggyorsabb körét is ő futotta meg, tehát mesterhármast (pole, futamgyőzelem, leggyorsabb kör) szerzett. Rajta kívül David Coulthard és Rubens Barrichello állhatott fel a dobogóra.

A cikk apropóját viszont ezúttal nem Michael Schumacher remeklése, hanem a második szabadedzésen történt bukása ihlette, melyet az F1 nemrég töltött fel a hivatalos Twitter oldalára. A videón megfigyelhető, hogy Schumacher kicsit hozzáér a fűhöz, megcsúszik, majd a bukótérben többször is átfordul vele a kocsi. Bár látványos volt az eset, a német szerencsésen, sérülés nélkül megúszta a történteket, az eredmények ismeretében pedig vélhetően ez a formáját sem befolyásolta negatívan.

Előző cikk Gasly: Nem Verstappen megverése a célom
Következő cikk TOP-10 győzelmi debütálások a Forma-1-ben: Alonso, Räikkönen, Verstappen…