Videó: Nézd vissza a Kínai Nagydíj lényegét: Raikkönen menetelése, a Vettel-Verstappen csata, rajtbaleset…

Az F1.com szokás szerint elkészítette a futam lényegét egybetömörítő összefoglaló videóját, amelyben szűk 6 percben felidézhetjük, mi történt a Forma-1 történetének 1000. futamán.

Valtteri Bottas, Mercedes AMG W10, leads Charles Leclerc, Ferrari SF90, Sebastian Vettel, Ferrari SF90, Max Verstappen, Red Bull Racing RB15, Pierre Gasly, Red Bull Racing RB15, Daniel Ricciardo, Renault F1 Team R.S.19, Nico Hulkenberg, Renault F1 Team R.S. 19, and the remainder of the field at the start

Zak Mauger / Motorsport Images

Jubileumhoz érkezett a Forma-1 a Kínai Nagydíjon, hiszen ez volt a sportág történetének ezredik futama. Sajnos a verseny nem sikerült túlságosan izgalmasra, viszont így is történtek izgalmas dolgok a pályán.

Például a rajtnál eléggé összekavarodott a mezőny, hiszen a Mercedesnél és a Ferrarinál is az a pilóta került előrébb a rajtot követően, aki a csapattársa mögül rajtolt. Aztán következett Carlos Sainz, Lando Norris és Daniil Kvjat közös produkciója, ahol egy McLaren a levegőbe is emelkedett, az eset miatt pedig az orosz kapott büntetést.

Még csak pár kör telt el a futamból, amikor a Ferrari arra utasította Charles Leclerc-t, engedje el maga mellett Sebastian Vettelt, hogy a Mercedesek nyomába eredjen. Leclerc végre is hajtotta a csapatutasítást, ami utólag már kijelenthető, rossz döntés volt, hiszen így a Ferrari a harmadik és negyedik pozíció helyett csak a harmadik és ötödik hellyel kellett beérniük, mivel Max Verstappen Leclerc elé tudott kerülni.

Vettel és Verstappen csatája élményszámba ment, a holland a tőle megszokott agresszivitással ment bele a küzdelembe: a hosszú egyenes végén bevetődött Vettel mellé, a négyszeres világbajnok viszont nem hagyta magát, és kemény csatában meg tudta őrizni pozícióját.

A középmezőnyben több szép teljesítmény is akadt, például Daniel Ricciardo először tudott pontot szerezni a Renault-val, hetedik lett, ami egy középcsapattól a maximum, ha nem esnek ki előlük. Sergio Perez 4 pozíciót javítva lett nyolcadik, Raikkönen pedig szintén 4 pozíciót javítva lett kilencedik, és ő az egyetlen a topcsapatok versenyzőin kívül, aki eddig minden idei versenyen pontszerző helyen ért célba.

De talán a verseny legkiemelkedőbb teljesítményét nem is ők, hanem a Toro Rosso újonca, Alexander Albon hozta, aki a bokszból rajtolva végzett pontszerző helyen, ez pedig egy megsüvegelendő teljesítmény a thai pilótától.

A versenyt senkitől sem zavartatva Lewis Hamilton nyerte Valtteri Bottas előtt, a dobogóra pedig még Sebastian Vettel állhatott fel. Verstappen negyedik lett, Leclerc ötödik, Pierre Gasly pedig eddigi legjobb red bullos eredményét szállítva hatodik lett, és övé lett a futam leggyorsabb köre is.