Kezd ijesztő lenni a Mercedes előnye a Ferrari és a Red Bull előtt

Álomszerűen rajtolt az idény a német istálló és szimpatizánsai számára, ugyanis a Mercedes két pont híján maximum ponttal áll 3 futam elteltével a 2019-es szezonban, így fel kell kötniük az alsójukat az üldözőiknek.

Sebastian Vettel, Ferrari, 3rd position, and Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, 1st position, celebrate with Champagne on the podium

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

Meglepően sima Mercedes kettős győzelmet hozott a Forma-1 történetének 1000. nagydíja, melyen ezúttal Lewis Hamilton örülhetett a verseny végén. Ez már a harmadik kettős győzelmük volt idén a németeknek, így a pontversenyben óriási előnyre tettek szert, kis túlzással kétszer annyi ponttal rendelkeznek, mint a második helyen álló Ferrari.

Az olaszok Kínában nemhogy a pályán, a stratégiát tekintve sem tudták felvenni a versenyt az Ezüst Nyíllal, ugyanis a vörös istálló rosszul sikerült húzása is közrejátszott abban, hogy Leclerc elé még Verstappen is be tudott ékelődni.

A Red Bull hátránya egyelőre nem jelentős a Ferrari mögött, ez elsősorban a holland versenyzőjüknek köszönhető, de hozzá kell tenni, hogy Pierre Gasly Kínában eddigi legjobb red bullos versenyét teljesítette: hatodik lett, és a leggyorsabb körért járó pontot is bezsebelte, viszont még így is messze van Verstappentől.

A középmezőny nemcsak a pályán, hanem a pontversenyben is hihetetlenül szoros. A legnagyobb nyertes ezen a területen a Renault volt, akik Ricciardo hetedik helyének köszönhetően a 7. helyről a 4. helyre jöttek fel, ami annak ismeretében kiemelkedő teljesítmény, hogy Hülkenberg és Ricciardo is csak egyszer tudott célba érni – azt viszont mindketten a hetedik helyen zárták.

A legnagyobb vesztes a McLaren-Renault volt, a wokingiak pont nélkül zárták a hétvégét, és 2 helyet estek vissza, most hetedikek. A „félkarú” csapatok közül az Alfa Romeo áll a legjobban, náluk Giovinazzi adós még a pontszerzéssel, Raikkönen viszont 12-t már gyűjtött.

Még egy változás történt a mezőnyben: a Racing Point a Toro Rosso elé került, így a nyolcadik helyre jött fel a jelentős átalakuláson átment csapat, amelyet Perez 4 pontja „repített” idáig. A nap versenyzője, Alexander Albon a bokszutcából rajtolva szerzett pontot, de így is csak a 9. a Red Bull „B” csapata.