Drámai pillanat: Leclerc rájön, hogy valami nem stimmel az autóval… (videó)

Charles Leclerc az egész hétvégén dominált Bahreinben, de ez sem volt elég a motor meghibásodása miatt. Drámai videón a pillanat, amikor a Ferrari versenyzője közli, hogy „valami történik”.

Charles Leclerc, Ferrari SF90

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Charles Leclerc a Bahreini Nagydíj hétvégéjén egészen biztosan sokkal növelte a rajongóinak, szurkolóinak számát, hiszen a rajttól eltekintve kifogástalan hétvégét futott: az időmérőn a Q1-et, a Q2-t és a Q3-at is ő nyerte, utóbbit kis híján 3 tizedmásodperccel.

A rajtja nem sikerült túl jól, Sebastian Vettel és Lewis Hamilton is lerajtolta őt, viszont hamar visszaszerezte a pozíciókat, és újra az élen haladt. Teltek a körök, a mögötte jövő pilóták sorrendje folyamatosan változott, ő viszont magabiztosan vezetett.

Egészen addig tartott ez a kényelmes előny, amíg meg nem hibásodott a motor, amivel a monacói több mint 100 lóerőt vesztett folyamatosan, így pedig esélye sem volt arra, hogy maga mögött tartsa üldözőit. A drámai pillanatról, amikor Leclerc közli a Ferrarival, hogy valami nem stimmel, videó is készült, ami a cikk alján található.

A szerencsétlenségben 2 „fogódzkodója” volt: az egyik, hogy a meglehetősen nagy előnyének köszönhetően körök teltek el addig, míg utolérte őt Hamilton, Bottasnak pedig egy több mint 25 másodperces hátrányt kellett ledolgoznia.

Leclerc-t végül az mentette meg attól, hogy a dobogóról is lecsússzon, hogy a két Renault leállását követően beküldték a biztonsági autót, ennek köszönhetően pedig Max Verstappen már nem tudta támadni őt, így sovány vigaszként, ha a győzelmet nem is tudta megszerezni, legalább első dobogós helyezését és első leggyorsabb körét megszerezte.

A fiatal tehetség tehát 15+1 ponttal távozik a sivatagi helyszínről, illetve sokkal komolyabb renoméval, mint amivel a nagydíjhétvége előtt rendelkezett.

Előző cikk ÉLŐ F1-ES MŰSOR: Hihetetlenül szerencsés Mercedes, Leclerc berobbant, Vettel megint elszállt
Következő cikk Nicolas Hamilton indul a BTCC-ben, de nem Lewistól kapott rá pénzt – maga gyűjtötte