Nosztalgia

Ilyen egy elképesztő melbourne-i rajt 2010-ből! (videó)

A 9 évvel ezelőtti Ausztrál Nagydíjon volt egy pilóta, név szerint Vitaly Petrov, aki a Renault-t pár kanyar alatt felhozta a 18. helyről a 11. helyre. Egy fantasztikus rajt, amit érdemes megnézni!

Race Start, Fernando Alonso, Scuderia Ferrari, Jenson Button, McLaren Mercedes, Lewis Hamilton, McLa

Fotót készítette: XPB Images

Több mint 3 hónapos szünetet követően ismét egy forma-1-es nagydíj lesz a vasárnapi program a sportág fanatikusainak, szurkolóinak körében. Vasárnap 6 óra 10 perckor indul a futam, a leintést követően pedig talán egy kicsit okosabbak leszünk az erőviszonyok tekintetében, mint most vagyunk.

9 évvel ezelőtt is az Ausztrál Nagydíj jelentette a szezon kezdetét, ahol több pilóta is debütált, például Nico Hülkenberg, Bruno Senna, Karun Chandhok, Lucas di Grassi és Vitaly Petrov is. Utóbbi nem szerepelt túlságosan jól élete első F1-es időmérőjén, és csak a 18. helyről tudott elrajtolni.

Ami viszont ezután következett, arra talán legmerészebb álmaiban sem gondolt az orosz. Remekül sikerült a rajtja a nedves pályán megrendezett Ausztrál Nagydíjon, ahol pár kanyart követően már a 11. helyen állt a Renault újonca, ráadásul 6 pozíciót „önerőből” nyert, emellett segítségére volt a megpördülő Fernando Alonso.

Petrov további F1-es karrierje nem alakult túlságosan rózsásan, hiszen egy kicsúszás miatt már a 9. körben fel kellett adnia pályafutása első F1-es versenyét, majd a szezon végén összesítésben 136-27 arányban kikapott csapattársától, Robert Kubicától, aki ebben az évben futotta máig utolsó F1-es versenyét, idén viszont visszatérhet a Williamsszel.

2011-ben 37 ponttal zárt, és a szezonnyitón megszerezte egyetlen F1-es dobogóját, a 3. pozícióban végzett. 2012-ben ott is lehetett a száguldó cirkusz mezőnyében, viszont csak az azóta már megszűnt Caterham csapatánál kapott ülést, pontot pedig nem is tudott szerezni. Azóta kipróbálta magát a DTM-ben, 2016 óta pedig hosszú távú versenyeken indul a 34 éves versenyző.