Nosztalgia

Michael Schumacher és Jean Alesi óriási csatája 1995-ből (videó)

23 évvel ezelőtt, az Európa Nagydíjon Jean Alesi a Ferrariban és Michael Schumacher a Benettonban csatázott hatalmasat az első helyért. Végül a német felülkerekedett a francián.

Race winner Michael Schumacher, Benetton

Sutton Images

1995-ben Michael Schumacher egyszeres világbajnokként versenyzett a Benettonnál, és éppen a második címéért hajtott. A nürburgringi pályán, vagyis Németországban megrendezett Európa Nagydíjon Jean Alesi állt az élen a Ferrarival, őt Michael Schumacher követte.

A német rendkívül közel férkőzött Alesihoz, aki azonban remekül védekezett Schumacher ellen, de az előzést elkerülni nem, csak késleltetni tudta. Schumacher rendkívül agresszívan tartotta bent az autóját Alesi mellett, így végül a francia nem tudott mit tenni, és visszaesett a második helyre.

Az élmezőny sorrendje a befutóig nem is változott, Schumacher nyerte meg a versenyt Alesi előtt, rajtuk kívül David Coulthard a Williams színeiben állhatott még fel a dobogóra. Ez a győzelem azért volt rendkívül fontos Michael Schumachernek, mert ezzel nagyon közel került ahhoz, hogy megnyerje az 1995-ös VB-címet, ami a következő versenyen sikerült is neki.

A Schumacher-Alesi csata pikantériája, hogy jövőre a fiaik, Mick Schumacher és Giuliano Alesi mérkőzhet majd meg egymással a száguldó cirkusz „előszobájában” az F2-ben. Az autósportban jártasabbak biztosan tudják, hogy Mick Schumacher nyerte 2018-ban az F3 európai szériáját, míg Giuliano Alesi 3 éven keresztül a GP3-ban versenyzett. Összetettben az ötödik pozíciónál nem tudott előrébb zárni, de 4 futamgyőzelmet és 8 dobogós helyezést be tudott gyűjteni.