Perez: Az volt a célunk, hogy ne jussunk be a Q3-ba

Sergio Perez, a Force India pilótája azt nyilatkozta, nem akartak bejutni a Q3-ba, hogy megmaradjon a szabad gumiválasztás lehetősége.

Steven Tee / Motorsport Images

Sergio Perez, Racing Point Force India F1 Team
Sergio Perez, Racing Point Force India
Antonio Perez Garibay, Father of Sergio Perez, Racing Point Force India

Sergio Perez és a Force India a Q2-ben a keményebb gumikkal gurult ki mindkét alkalommal. Próbáltak minél jobb köröket összerakni, de nem akarták a hiperlágy abroncsokat használni, mivel pénteken észrevették, hogy mennyire gyorsan kopnak az autóikon a leglágyabb keverékű gumik.

Sergio Perez először a versenyhétvége legkeményebb, szuperlágy gumijaival jött ki a pályára a Q2-ben, majd a második menetben már az eggyel lágyabb ultralágy keverékek kerültek fel a Force Indiákra. A riválisaik, a Sauber és a Renault a hiperlágyakkal mentek, és több tizeddel jobb kört is sikerült összerakniuk, mint a két Force Indiának.

Perez ultralágyas köre a 13. helyhez volt elég, Esteban Ocon pedig a 11. helyre ért oda ezzel a keverékkel, kettejüket bő 3 tizedmásodperc választotta el.

„A mai célunk az volt, hogy ne jussunk be a Q3-ba. Tudtuk, hogy nagyon nehéz lenne a keményebb keverékekkel eljutni a Q3-ig.” – mondta Perez.

A „Checo” becenévre hallgató mexikói kiemelte, azzal, hogy ők nem jutottak be a Q3-ba, megmarad a szabad gumiválasztási lehetőségük, míg a Renault-nak és a Saubernek a hiperlágy keveréken kell majd indulnia, amire többen is panaszkodtak.

„Hiszünk a stratégiánkban, úgy gondoljuk, hogy a keményebb keverékeken versenyeznie jobbak tudunk lenni és ez jelentheti a különbséget holnap.”

A tervüket azonban nem sikerült tökéletesen kivitelezniük, mivel a két Force India közé beférkőzött Fernando Alonso is.

„A 11. és a 12. hely lett volna az ideális, viszont a végén nem találtam tapadást az ultralággyal. Alonso előttem végzett, de itt a rajtpozíció kevesebbet számít, fontos, hogy jól vigyük végig a stratégiánkat, jó legyen a tempónk, és szerezzünk pontokat.” – zárta a hazai pályán versenyző Perez.