Videón az Orosz Nagydíj 5 legjobb jelenete: Verstappen, Vettel és a Mercedes a fókuszban

Az F1.com a hivatalos YouTube-csatornájára feltöltötte az Orosz Nagydíj 5 legjobb jelenetét, 4-et a versenyről válogattak össze, egyet pedig az időmérőről.

Carlos Sainz Jr., Renault Sport F1 Team R.S. 18, leads Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, and Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team R.S. 18

Sam Bloxham / Motorsport Images

Bár az Orosz Nagydíj nem hozott óriási meglepetést, de bőven volt beszédtéma a futamot követően, például az, hogy jól tette-e a Mercedes, hogy csapatutasítást alkalmazott.

Az kétségtelen, hogy Bottasnak megvolt a tempója ahhoz, hogy megnyerje az Orosz Nagydíjat, ahol híresen jól megy neki a versenyzés, hiszen tavaly ő tudott győzni, illetve még egyik csapattársától sem kapott ki az orosz időmérőn.

Rajta kívül Max Verstappen rukkolt elő látványos és remek produkcióval. A holland a futam napján ünnepelte a 21. születésnapját, ennek apropóján pedig 8 kör alatt felküzdötte magát a 19. pozícióból az 5. helyre, amit jó volt nézni a semleges szurkolóknak.

Charles Leclerc teljesítménye is megsüvegelendő. A monacói versenyző, aki jövőre már a Ferrarinál fog versenyezni, a hetedik helyre hozta be a Saubert.

Szép jelenet volt még Hamilton előzése Vettel ellen, a brit kiváló manővere után visszavette a bokszkiálláskor elvesztett pozícióját, amivel indirekt módon 2 helyet is nyert, mivel ha nem tudta volna megelőzni a négyszeres világbajnok német versenyzőt, nem tudott volna helyet cserélni a két mercedeses.

A futamot követően Hamilton előnye Vettel ellen már 50 pont, a Mercedes pedig 53 egységgel áll a Ferrari előtt. A 2018-as szezonból még 5 nagydíj van hátra, a következőt Japánban rendezik ezen a hétvégén.

Előző cikk McLaren: Az időmérő struktúrájának a megváltoztatása csökkentheti a futamgyőzelem értékét
Következő cikk Jöhet a Japán Nagydíj az F1-ben: korán kelünk (időrend)