Hamiltonnal Fernando Alonso készített interjút Mexikóban (videóval)

Bár a fenti címből minden egyes szó igaz, nem „arról” a Fernando Alonsóról, hanem egy névrokonáról van szó, de így is nagy sikert aratott az újságíró, aki vidám perceket okozott a sajtótájékoztatón.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, in the press conference

Andy Hone / Motorsport Images

Lewis Hamilton Mexikóban a negyedik helyen ért célba, amivel megszerezte karrierje ötödik világbajnoki címét, így nyilvánvalóan jó hangulatban volt a sajtótájékoztatón, ahol nagy meglepetésre Fernando Alonsóként mutatkozott be a Motor LAT újságírója. Hamilton és „Alonso” párbeszéde így zajlott:

Alonso: Fernando Alonso, Motor LAT.

Hamilton: Az a neved, hogy Fernando Alonso?

A: Kicsit hosszabb, de lerövidítettem…

H: Sosem hittem volna, hogy Fernando Alonsónak fogok nyilatkozni.

A: Örömmel.

H: Tudsz vezetni?

A: Nem annyira gyorsan, de igen, tudok.

És ez valóban nem egy „csíny” volt, ugyanis a motorlat.com-nál valóban dolgozik egy Fernando A. Alonso névre keresztelt újságíró.

A versenyző Fernando Alonso szempontjából már nem volt annyira mókás a mexikói nagydíjhétvége, bár az időmérőn a 12. helyet tudta megszerezni a McLaren-Renault volánja mögött, a versenyt korán fel kellett adnia a Force Indiáról lerepülő darab miatt.

A kétszeres világbajnok Fernando Alonso nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy 2020-ban visszatér az F1-be, viszont a 2019-es szezont ki fogja hagyni.

Előző cikk Brundle: Max dühösen még jobb versenyző, Hamilton még soha nem nyert futamot, miután bebiztosította a címét
Következő cikk Vettel a konstruktőri címmel vágna vissza a Mercedesnek és Hamiltonnak