Perez: Mindent megtettem, zsebben volt a hetedik hely

Sergio Perez úgy érzi, egy hetedik helyet bukott el a kiesésével a Mexikói Nagydíjon. A hazai pályán versenyző pilóta szeretett volna tökéletes hétvégét teljesíteni, de a technika közbeszólt.

Sergio Perez, Racing Point Force India F1 Team

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

Marcus Ericsson, Sauber C37 leads Sergio Perez, Racing Point Force India VJM11
Marcus Ericsson, Sauber C37 and Sergio Perez, Racing Point Force India VJM11 battle
Sergio Perez, Racing Point Force India F1 Team on the drivers parade
Sergio Perez, Racing Point Force India

Sergio Perez és a Force India azt a stratégiát dolgozta ki a Mexikói Nagydíjra, hogy nem akarnak bejutni a Q3-ba az időmérőn, azért, hogy keményebb keveréken indulhassanak, és stratégiai előnyt kovácsoljanak ebből.

Azonban hiába indult jól a 13. helyről rajtoló Perez számára a verseny, számításaikat keresztülhúzta egy technikai hiba, ami az egyébként nagyot küzdő és látványosan versenyző „Checo” kieséséért felelős.

Perez nagy csatákat vívott Marcus Ericcson és Charles Leclerc Sauberjével, viszont az autójának bizonyos komponensei túlmelegedtek, ami miatt idén másodszor, a Francia Nagydíj után Mexikóban is fel kellett adnia a versenyt.

„Ez volt az egyetlen hétvége, amin azt akartam, hogy minden tökéletesen sikerüljön, semmi sem hiányzott ahhoz, hogy ez meglegyen. Jó volt a stratégiánk, tudtam kezelni a nyomást, de az F1 egy technikai sport, ebben benne van az ilyen jellegű hiba.” – mondta csalódottan Perez a futam után.

„Figyelmeztetés nélkül elvesztettem a fékeimet. Szerintem hidraulikai hiba lehetett, talán az egyik pumpában, de nagyon hirtelen történt az egész.” – magyarázta.

Sergio Perez jelenleg a nyolcadik helyen áll az egyéni pontversenyben, tehát még harcban van a „Best of the Rest” helyért. A hetedik helyen álló Nico Hülkenbergtől 12 ponttal van lemaradva, míg a kilencedik Kevin Magnussen előtt 4 egység az előnye.

A mexikói versenyző elmondta, a történtek ellenére élvezte a mexikói nagydíjhétvégén töltött napokat.

„Egész hétvégén áradt felém az emberek szeretete, arra pedig büszke vagyok, hogy mindent beleadtam a pályán. Szerintem megvolt mindenünk ahhoz, hogy a hetedik helyen fejezzük be a futamot, már zsebben volt a hetedik hely… Ennél jobbat viszont nem hiszem, hogy el tudtunk volna érni.” – zárta a mexikói közönség kedvence.

Előző cikk Räikkönen köszöni Bottasnak az ajándékba kapott harmadik helyet
Következő cikk Pontot szerzett a Toro Rosso-Honda, de a Sauber már előttük van a bajnokságban