Így köszöntette Will Smith Hamiltont a bajnoki címe megszerzése után: videó

Lewis Hamiltont egy egészen különleges ember, az amerikai színész, Will Smith köszöntötte, miután célba ért a Mexikói Nagydíjon.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, celebrates after winning his fifth World Championship.

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 celebrates in the garage
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W09 EQ Power+, performs a doughnut as he celebrates winning his fifth World Championship
Sebastian Vettel, Ferrari, congratulates World Champion Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, in Parc Ferme
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 and Sebastian Vettel, Ferrari celebrate in Parc Ferme
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 celebrates in Parc Ferme

Egészen érdekesre sikerült a Mexikói Nagydíj, amelyet végül Max Verstappen nyert meg, Daniel Ricciardo motorja pedig idejekorán feladta a küzdelmet. A dobogóra Sebastian Vettel ért még fel, illetve csapattársa, Kimi Raikkönen, de a reflektorfény mégsem a hollandra, a németre, vagy a finnre vetült, hanem az ötödik világbajnoki címét bebiztosító Lewis Hamiltonra.

Hamilton a harmadik helyről rajtolt, és már a startnál meg tudta előzni Daniel Ricciardót, amivel feljött a második helyre. A futamon a Mercedes nem kezelte jól a gumikat, ezért a Ferrarival ellentétben a német istálló két versenyzőjének kétszer kellett kijönnie a bokszba, emiatt Hamilton a negyedik helyen ért célba.

Így nem tudott a top-3-ban végezni idén sem, azon a futamon, amelyiken bebiztosítja a bajnoki címét, de szép küzdelmet vívott például Daniel Ricciardóval, a gumik viszont nem bírták az „Ezüst Nyílon”.

Hamiltont a rádión az amerikai színész, Will Smith köszöntötte, az immáron ötszörös világbajnok brit pedig végtelenül boldogan, egy „fánkozást” követően szállt ki a kocsijából.

Hamilton ezen a versenyen 6 ponttal szerzett kevesebbet, mint Sebastian Vettel, ezzel 64 pontosra csökkent az előnye, viszont a maximálisan megszerezhető pont az utolsó két futamon 50 pont, ezért most már behozhatatlan a 44-es számmal versenyző brit előnye.

Azzal, hogy Hamilton ötszörös világbajnokká avanzsált, egy meglehetősen szűk táborba csatlakozott, mivel rajta kívül csak 2 pilótának van legalább 5 F1-es címe: Juan Manuel Fangiónak 5, és Michael Schumachernek 7.

A konstruktőri címet azonban még nem szerezte meg a Mercedes csapata, ugyanis „csak” 55 pontos fórjuk van a Ferrarival szemben, egy kettős győzelemmel pedig 43 pontot lehet szerezni.

ERRE A LINKRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG A VIDEÓ

Előző cikk Perez: Mindent megtettem, zsebben volt a hetedik hely
Következő cikk Brundle: Max dühösen még jobb versenyző, Hamilton még soha nem nyert futamot, miután bebiztosította a címét