Hamilton nagyon simán szerezte meg idén a legtöbb pole-t

Lewis Hamilton idén 11 pole pozíciót szerzett, ami mellett a többi versenyző labdába sem tudott rúgni idén, a legközelebbi „üldözője”, Sebastian Vettel már 5-nél megállt.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 receives the Pirelli Pole Position Award in Parc Ferme

Mark Sutton / Motorsport Images

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, celebrates after taking pole position.
Sebastian Vettel, Ferrari, receives the Pirelli Pole Position award
Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 receives the Pirelli Pole Position Award
Daniel Ricciardo, Red Bull Racing with the Pirelli Pole Poistion Award in parc ferme
Mick Shcumacher presents the Pirelli Pole Position Award to Kimi Raikkonen, Ferrari

Szombat délután, ahogy idén már oly sokszor, ismét nem lehetett megállítani Lewis Hamiltont, aki megszerezte a pole pozíciót csapattársa, Valtteri Bottas és Sebastian Vettel előtt.

A brit pilóta az idei évben minden területen egyre feljebb csúszott az F1-es örökranglistákon, a pole pozíciókat tekintve pedig most már toronymagasan vezet. A 33 éves brit versenyző Abu Dhabiban pályafutása 83. pole pozícióját zsebelte be, az örökranglista második helyén Michael Schumacher áll 68 pole-lal, őt Ayrton Senna követi 65 kvalifikációs győzelemmel.

Idén is ő szerezte a legtöbb pole-t a mezőnyben, szám szerint 11-et. Már a szezon első futamán, Ausztráliában is ő indulhatott az első rajtkockából, a következő pole-ra azonban a Spanyol Nagydíjig kellett várnia. Ezeken a helyszíneken kívül még Franciaországban, Nagy-Britanniában, Magyarországon, Belgiumban, Szingapúrban, Japán, az Egyesült Államokban, Brazíliában és Abu Dhabiban indulhatott az első helyről.

Az idei pole-lista második helyezettje Sebastian Vettel lett, aki viszont mind az 5 pole pozícióját még a szezon első felében szerezte meg, Németország után már nem tudott egyszer sem az élről indulni. A Ferrari németje Bahreinben, Kínában, Azerbajdzsánban, Kanadában és Németországban állhatott fel az első rajtrácsra.

Hamilton csapattársa, Valtteri Bottas kétszer indulhatott az első helyről, de a pole pozíciót sem Ausztriában, sem Oroszországban nem tudta győzelemre váltani, bár utóbbi helyszínen a csapatutasítás is közrejátszott ebben.

A Red Bull ausztrál pilótája, Daniel Ricciardo is kétszer tudott pole-ból indulni, Monacóban és Mexikóban. Az utcai pályán be tudta húzni a győzelmet is, míg Mexikóban kiesett a 29 éves versenyző, akire igencsak rájárt a rúd az idei szezonban.

A lista utolsó helyezettje Kimi Raikkönen, aki Monzában indulhatott az élről. A finn köre, amellyel megszerezte a pole-t, az F1-ben futott valaha volt leggyorsabb kör is lett.

Előző cikk A Renault szerint a téli időszakban utolérhetik a Mercedest és a Ferrarit a motort illetően