Statisztikák

Egy-egy érdekes statisztika a mezőny összes pilótájáról

Melyik versenyző rajtol a legjobban? Ki veri legsimábban a csapattársát egy körön? A cikkben összesen 20 statisztika található, az F1-es rajtrács minden pilótájáról egy. A statisztikákat a RaceFans gyűjtötte össze.

Valtteri Bottas, Mercedes-AMG F1 W09 leads Sebastian Vettel, Ferrari SF71H and Kimi Raikkonen, Ferrari SF71H at the start of the race

Mark Sutton / Motorsport Images

Race winner Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1 W09 celebrates in parc ferme
Sebastian Vettel, Ferrari SF71H and Kimi Raikkonen, Ferrari SF71H battle at the start of the race
Charles Leclerc, Sauber C37

Lewis Hamilton teljesítette a legtöbb kört. A félszezon 747 körből állt, a brit ebből 738-at teljesített.

Valtteri Bottas 0,9 hellyel végzett hátrébb a futamon a rajtpozíciójához képest. Ez a legrosszabb a mezőnyben, de az átlagát a bakui defektje húzza le nagyon. Enélkül 0,1 helyet javított volna átlagban.

Sebastian Vettel töltötte a legtöbb kört az élen (297), ennek ellenére Lewis Hamilton nyert több versenyt.

A Ferrari általában jól rajtol, ennek ellenére Kimi Raikkönen idén eddig képtelen volt javítani a rajtpozícióján a futamok első körében. Ez csak neki „sikerült” az egész mezőnyben.

Daniel Ricciardo teljesítette a legtöbb leggyorsabb kört, szám szerint négyet.

Max Verstappen 9 alkalommal tudott a top 5-ben végezni az időmérő edzéseken, ami több, mint kétszer annyi, mint amennyiszer ez a csapattársának sikerült.

Sergio Perez az egyetlen pilóta a mezőnyben, aki több pontot szerzett a csapattársánál úgy, hogy csapattársa többször végzett előrébb a futamon és az időmérőn egyaránt.

2017 első félszezonjában Esteban Ocon 9-2-re kapott ki Pereztől az időmérő edzéseken, és 8-2-re a futamokon. Ebben az évben ő vezet az időmérőkön 9-3-ra, és a futamokon 7-2-re. Ez a legnagyobb fordítás a csapattársak tavalyi teljesítményével összehasonlítva.

Lance Stroll nyerte a legtöbb pozíciót a futamok első körében, ugyanakkor átlagban ő indult a legrosszabb pozícióból.

Szergej Szirotkin az egyetlen a mezőnyből, aki még nem tudott pontot szerezni 2018-ban. Ha ez még nem lenne elég, az orosz még egy kört sem tudott a top 10-ben teljesíteni.

Bár Nico Hülkenberg tette meg a legkevesebb kört az egész mezőnyből (578), mégis ő volt a legtöbbször a legjobb a legjobbak mögött (Ferrari, Mercedes, Red Bull).

Carlos Sainz pedig az időmérőn volt a legjobb a középmezőny pilótái között, és 11-szer végzett a top 10-ben az időmérőkön.

Pierre Gasly bahreini negyedik helye a Honda legjobb F1-es eredménye a 2015-ös visszatérésük óta.

Brendon Hartley teljesítette a legkevesebb kört a csapattársa előtt (90).

Romain Grosjeannak kellett a legtöbbször baleset miatt feladnia a versenyt, a 12 futam alatt háromszor.

Kevin Magnussen 7 alkalommal tudta pontszerző helyre behozni a Haast, ami több, mint kétszer annyi, mint ahányszor ez Grosjeannak sikerült.

Fernando Alonso az egyetlen pilóta a mezőnyből, aki idén eddig minden időmérő edzésen a csapattársa előtt tudott végezni.

Az egyetlen Renault motoros versenyző, aki még nem tudott bejutni a Q3-ba Stoffel Vandoorne.

Marcus Ericsson 4,4 hellyel végzett átlagosan előrébb a futamon, mint az időmérőn. Viszont ő az egyetlen Ferrari motoros pilóta, akinek még nem sikerült bejutnia a Q3-ba.

Ha nem vesszük figyelembe azokat az időmérőket, amelyeket incidensek tarkítottak, Charles Leclerc átlagos előnye a legtöbb a csapattársakat összevetve: 489 ezredmásodperc.