Összefoglaló videó a kiváló Brazil Nagydíjról: izgalom, előzések, dráma!

Az interlagosi futam idén sem okozott csalódást az F1 rajongóinak, ugyanis rengeteg esemény történt ezen a futamon. Végül Hamilton tudott győzni, Verstappen pedig nem akármilyen körülmények között lett második.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W09, passes a spinning Max Verstappen, Red Bull Racing RB14 Tag Heuer, after the latter suffers a collision with Esteban Ocon, Force India VJM11 Mercedes.

Fotót készítette: Andy Hone / Motorsport Images

A Brazil Nagydíjon volt minden, ami kell: izgalom, előzések és dráma. A rajtnál Valtteri Bottas került rögtön Sebastian Vettel elé, majd nem sokkal később az ötödik helyről rajtoló Max Verstappen már a második helyen haladt többek között a Mercedes finnjét is megelőzve.

Miután Verstappen mindkét Ferrarit megelőzte, Raikkönen és a technikai problémákkal küszködő Vettel helyet cserélt, mivel a német hibázott, de ekkor már nem maradt reális esélyük arra, hogy életben tartsák a konstruktőri bajnoki cím megszerzésének a reményét.

A bokszkiállások után továbbra is Lewis Hamilton volt az élen, de a Red Bull hollandja rohamléptekben közeledett felé. Végül a 40. körben sikerült megelőznie az ötszörös világbajnok britet, aki próbálta visszanyerni a pozícióját, de ez nem sikerült neki.

Majd jött a dráma: Esteban Ocon akarta vissza visszavenni a körét, mivel úgy érezte, hogy gyorsabb a 21 éves pilótánál, de ennek az lett a vége, hogy a két versenyző összeütközött egymással. Ocon egy 10 másodperces stop-and-go büntetést kapott az esetért, Verstappen pedig visszaesett a második helyre.

A másik Red Bullal Daniel Ricciardo produkált szép felzárkózást, az élmenők közül Sebastian Vettelt és Valtteri Bottast is sikerült egy-egy szép manőverrel megelőznie, Raikkönent viszont már csak utolérni tudta, de megelőzni nem, így a 11. pozícióból rajtolva a 4. helyen végzett.

Verstappen a 2. pozícióban ért be, Hamilton pedig a Mercedes 100. F1-es pole-jának megszerzése után zsinórban az ötödik konstruktőri címét is megszerezte a német istállónak, Valtteri Bottasszal az oldalán.

AZ ÖSSZEFOGLALÓ VIDEÓ ERRE A LINKRE KATTINTVA ÉRHETŐ EL

Előző cikk Videó: Verstappen már az autóban is elég egyértelmű jelzést mutatott Oconnak…