Alonso: Az F2 izgalmasabb, mint a „nonszensz” F1-es időmérő

Fernando Alonso úgy véli, hogy Szocsiban az F2-es verseny volt a „nap legizgalmasabb része”, míg az F1-es kvalifikációt leginkább a „nonszensz” és az „unalmas” jelzőkkel illette.

Fernando Alonso, McLaren MCL33

Fotót készítette: Manuel Goria / Motorsport Images

Fernando Alonso, McLaren
Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team, and Carlos Sainz Jr., Renault Sport F1 Team
Daniel Ricciardo, Red Bull Racing, with a fan
Toto Wolff, Mercedes AMG F1 Director of Motorsport

Alonsót hátrasorolják a rajtrácson az Orosz Nagydíjon, ezért a kétszeres világbajnok spanyol egyetlen célja az volt az időmérőn, hogy a 107%-os szabálynak megfelelve elindulhasson a futamon.

A Q2-ben gyakorlatilag, aki kiment a pályára, az továbbjutott, hiszen a két Red Bull és Pierre Gasly is rajtbüntetéssel indul, a két Renault pedig ennek tudatában ki sem ment a pályára, megelégedtek a tizenegyedik és tizenkettedik rajtpozícióval.

„Nekünk oké az időmérős helyzet, már hozzászoktunk, hogy bármi is legyen, követjük az eseményeket.” – nyilatkozta Alonso a Motorsportnak.

„A nézők szempontjából már problémás lehet a szituáció. Ők valószínűleg úgy gondolják, hogy a Q1 „nonszensz” volt, a Q2 pedig nem volt túl fontos. Viszont szerintem legalább az F2-es versenyt élvezték. Kétségtelenül ez volt a nap legizgalmasabb része a nézők számára.”

A Renault pilótája, Nico Hülkenberg a 12. helyről indulhat holnap, csapattársához hasonlóan végigülte a Q2-t, és elmondta, frusztráló volt ezt végigcsinálni, de ez volt a lehető legjobb taktika.

„Ez mindennél unalmasabb volt. Nem így akarsz teljesíteni egy időmérőt. Néha viszont úgy kell játszanod a játékot, hogy a legjobban gyere ki belőle, nekünk pedig ma ezt kellett tennünk.”

Daniel Ricciardo sem gurult a pályára a Q2-ben, mivel a Red Bull visszatette a B-specifikációjú Renault-motort a kocsijába, így a rajtrács végéről indul.

„Furcsa érzés, hogy tudod, nem fogsz kimenni. Felkelsz, és tudod, hogy mész kb. 8 kört.”

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff a kialakult helyzetről elmondta, hogy „bizarr” és „nem jó”, hogy a Q2-ben 5-en nem is mentek ki a pályára. Viszont így a Ferrari és a Mercedes csont nélkül tudott továbbmenni az ultralágy keveréken.

A McLaren sportigazgatója, Gil de Ferran pozitívan nézte a dolgot, szerinte emiatt érdekesebb lehet a verseny.

„Érdekes futamot hozhat a holnap, mivel mindenki különböző stratégiai opciókkal fog rendelkezni. Tisztán látni lehetett, hogy sokan a holnapi napra fókuszáltak, nem a maira.”