Ha nincs Schumacher, még mindig van egy Ferrari

Az ezen a napon rendezett 2004-es Kínai Nagydíj idején Michael Schumacher már rég megszerezte hetedik világbajnoki címét, Belgium óta becsúszott néhány "kényelmesebb" eredmény. Kínában még a pontszerzés se jött össze.

Podium: race winner Rubens Barrichello celebrates

Ferrari Media Center

Start: Rubens Barrichello takes the lead
Pitstop for Rubens Barrichello
Jenson Button celebrates second place finish
Podium: Jenson Button
Podium: race winner Rubens Barrichello with Jenson Button, Kimi Raikkonen and Luca di Montezemelo
Podium: champagne for Rubens Barrichello and Luca di Montezemelo

Michael Schumacher karrierjének legsimább világbajnoki címe talán pont az utolsó, a 2004-ben szerzett hetedik elsőség volt. A német legenda a szezon elején 13-ból 12 versenyt is megnyert, csak egy monacói kiesés rondított bele a tökéletes képbe. Ezek után Schuminak Belgiumban már "csak" másodikként kellett beérnie, hogy matematikailag is bebiztosítsa pályafutása hetedik elsőségét.

A szezon tizenötödik versenyén, Olaszországban Schumacher ismét második lett, így egy egészen elképesztő statisztikát tudhatott magáénak: ha célba tudott érni, mindannyiszor az első vagy a második helyen tette azt. Ennek megfelelően az egyébként szintén nem rossz teljesítményt nyújtó csapattárshoz, Rubens Barrichellohoz képest is tetemes előnnyel vezetett, 136 szerzett pontja 38-cal volt több, mint Rubinhoé.

Kínában mondjuk pont Barrichello volt erősebb. A brazil előbb megnyerte az időmérőt Räikkönen, Button, Massa és az ifjabbik Schumacher, Ralf előtt, míg a "tesó" csak az utolsó helyről kezdhette a versenyt, miután egyetlen mért kört sem futott a kvalifikáció során. Egészen furcsa volt látni, hogy Schumacher két Minardi, Baumgartner Zsolt és Gianmaria Bruni közül kénytelen rajtolni az időmérős kicsúszás miatt, és bár a német kapaszkodott szépen, végül körhátrányban csak tizenegyedik lett, így nem tudott pontot szerezni.

Ha már az egyik Ferrari elszállt, a mezőny nem szabadult meg tőlük, ugyanis még mindig ott volt Barrichello, aki néhány körön kívül a verseny legnagyobb részében vezetett és nyert Jenson Button, valamint Kimi Räikkönen előtt. Ők hárman másfél másodpercen belül értek célba egymáshoz képest, így gyakorlatilag szorosnak is tekinthetjük a befutót, mögöttük viszont óriási szakadék tátongott: a negyedik Fernando Alonso lemaradása 32, az ötödik Juan Pablo Montoyáé 45 másodperc volt. Mögöttük még Button japán csapattársa, Szato, valamint a két Sauber, Fisichella és Massa tudtak pontot szerezni.

Azok után, hogy Barrichello a szezon elején egyetlenegyszer sem tudott nyerni, Kínában sorozatban második sikerét aratta (Olaszországban is ő nyert), emellett pedig Jenson Button is kiváló teljesítményt nyújtott szezonbeli kilencedik dobogós helyezésével.

Előző cikk Hamilton nagyon sajnálja, hogy az F1 elveszti a szezon legkeményebb versenyét