9. Alonso, Alpine
  10. Norris, McLaren
Nincs kettős siker a Red Bullnál, de így is nagy a boldogság a csapatnál.
Bottas végül megfutotta a leggyorsabb kört.
Verstappen nyert! 13. futamgyőzelmét szerezte, egyre nagyobb pontelőnnyel vezeti a bajnokságot.
Egylőre nincs előzés, pedig nagyon nyomja neki Perez.
Perez nyithatja a DRS-t...
Perez ismét felzárkózott Hamiltonra, 1,2 másodperc a különbség.
Érdekes jelenetek: Bottas kiállt friss gumikért, hogy megszerezze a leggyorsabb kört, ám pont Verstappen mögött volt körhátrányban. A holland próbálkozott belassítani, de a finn ekkor megelőzte.
  5. Sainz, Ferrari
  6. Leclerc, Ferrari
5 kör van hátra...
A lekörözéseken sokat veszített Perez, most Alonso és Russell mellett mentek el.
Hamilton most ellógott kicsit Pereztől. Úgy tűnik, hogy mozgosítja a tartalékait a világbajnok.
Verstappen előnye közben majdnem 18 másodperc az élen.
Nagyon közel van Perez, de Hamilton egyelőre tartja magát...
Láthattuk, hogy nem olyan könnyű előzni ezen a pályán. Pereznek most kell beleadnia mindent, ha le akarja gyűrni a Mercedest.
Perez Hamiltont támadja...
És Sainz ebben a pillanatban elment Leclerc mellett.
Perez 3 másodpercre van Hamiltontól.
Ejjej. Leclerc azt az üzenetet kapta a csapatrádión, hogy engedje el a csapattársát, mert sokkal frissebbek a gumijai. A monacói hallhatóan nem örült...
Bottas továbbra is Ricciardo mögött, ráadásul körhátrányban.
Verstappen megjavította az eddigi leggyorsabb kört, a Red Bull ma elképesztően jól teljesít.
Perez nagyon rákapcsolt, már 6 másodpercen belül van, ő futotta meg eddig a leggyorsabb kört.
14 dobogót szerzett eddig Perez, ám most nem az a kérdés, hogy meglesz-e a 15., hanem az, hogy a 2. vagy a 3. helyen végez...
Gaslyról kevés szó esett, pedig remek futamot teljesít a francia. Magabiztosan halad a 4. helyen.
Norris is kint a bokszban, a 10. helyre jön vissza Alonso mögé.
Norris az egyedüli, aki még nem járt kint a bokszban, 46 körös gumikon megy a brit.
Perez nem igazán tud közeledni Hamiltonhoz, de persze könnyen elképzelhető, hogy a végére tartogatja a gumijait a mexikói.
Perez is kiáll, Verstappen újra az élen, Hamilton a 2. helyen.
Alonso is a bokszban.
Ricciardo újra a bokszban.
Verstappen körönként 3 tizedet ad Hamiltonnak, de ami a britnek nagyobb gond, hogy majdnem ugyanolyan tempót megy, mint Perez.
Alonso, Norris, Sainz és Perez - ők nem voltak még kint a bokszban.
A különbségek nem változnak, ez azért lehet így, mert Perez nagyon rákapcsolt, voltak tartalékjai. A mexikói remekül menedzseli a gumikat.
Perez az élen, őt 8 másodperccel Verstappen követi, őt szintén 8-ra Hamilton.
Verstappent is a bokszba hívják. Tartottak attól, hogy Hamilton túlságosan gyorsan felérne rá.
Verstappen körözte le Ocont. Bizonyára felsejlettek benne a régi emlékek, amikor Brazíliában megforgatta őt a francia.
Hamilton a leggyorsabb most a pályán. Perez úgy tűnik, hogy sokáig kint fog maradni.
Közben Leclerc-nek jelezték, hogy jöhet a bokszba, ez nagy szerencse Hamiltonnak.