ÉLŐ F1-ES KÖZVETÍTÉS: Katari Nagydíj - 3. szabadedzés (LIVE)

A hu.motorsport.com élő, szöveges közvetítése a Katari Nagydíj harmadik szabadedzéséről.

Kövessétek velünk élőben a Katari Nagydíj harmadik szabadedzését!

Szerző: Köles István Ákos

Összefoglaló

Státusz: Megállítva
Köszönöm a figyelmet, hamarosan jövünk az időmérő edzéssel. Addig is kellemes szombat délutánt kívánok mindenkinek!
Az időmérő előtt tehát a Mercedesnél az előny, és úgy tűnik, egyelőre Bottas egy picit gyorsabb, mint Hamilton.
10. Cunoda, AlphaTauri
Meglengették a kockás zászlót, a 3. szabadedzést a péntek délután után ismét Valtteri Bottas nyerte.
Gasly feljön a 4. helyre. Egy erős péntek után egy erős szombat következhet a franciának?
Verstappen javít, de továbbra is nagy a lemaradása (0,341).
Az eddig látottak alapján a Mercedes néhány tizedes előnnyel érkezhet meg az időmérőre, a Red Bull a 2. erő. Szoros lesz a verseny a Ferrari és az AlphaTauri között. Őket az Alpine-McLaren párosa követheti.
10. Ricciardo, McLaren
Bottas megjavítja Hamilton idejét. Az edzés egyelőre a Mercedes uralmáról szól.
1:22.188! Hamilton még nagyobb sebességre kapcsolt.
Perez a 3. helyre ugrott előre, egyelőre ő a legjobb Honda-motoros autó.
Elég sok por került a pályára. Sainz korábban szintén szélesre vette az egyik kanyart, arra kérte a csapatát, hogy ellenőrizzék le a padlólemezét.
Leclerc a 3. kanyarban kicsúszott a pályáról.
Norris is leszalad a pályáról, pont ott, ahol korábban Perez.
A 11. helyen Stroll, valamint a 15. pozícióban álló Vettel között alig másfél tized van.
A Ferrari tűnik a 3. erőnek, de az AlphaTauri még odaérhet.
20 perc maradt hátra, egyelőre nagyon a Mercedesnek áll a zászló. A középmezőny pedig extrém szoros lehet.
10. Ocon, Alpine
Verstappen is mért körön, de két szektor után közel fél másodperc a lemaradása...
A két Mercedes rákapcsolt, Bottas feljött az 1. helyre, Hamilton a 2. pozícióban zárta a kört. Kettejük között nincs 1 tized...
Cunoda feljött a 6. helyre, előtte mindenki lágyakon ment.
Az első komolyan vehető mért körök után a Ferrari a 3. és 5. helyen. Sainz van előrébb.
Lila 1. szektor után zöld 2. szektor, majd sárga 3. - ez is elég volt, Verstappen az élen áll!
1:23.152-es idővel vezet Hamilton, de Verstappen mért körön van.
10. Raikkonen, Alfa Romeo
Bottas nem kicsit javít... Több mint 5 tizedet adott Alonsónak.
Perez a bokszban új első szárnyért. Nem lehet tudni, hogy megsérült-e az elem, vagy csupán próbálgatnak valamit a Red Bullnál.
Ocon is lilult az 1. szektorban. Erős lehet a pálya elején az Alpine.
Közben Perez szélesítette ki a pályát...
Alonso az élen! 0,046 a különbség a javára.
Alonso van remek körön, lila 1. szektor után nagyon pici lemaradásban volt a 2. szektorban.
A Mercedesnél jelentik, hogy nagy a szél, ami döntő tényező lehet később az időmérőn is.
Hamilton az élre ugrik, nincs 1 tized a két Mercedes között.
1:24.019! Ezt az időt kell legyőzniük azoknak, akik át akarják venni Bottas 1. helyét.