Éles kritika Amerikából: túl könnyű az F1-es autókat vezetni

Will Power maximálisan egyetért Romain Grosjean véleményével, miszerint manapság túl könnyű a Forma-1-ben vezetni. Marcus Ericsson szintén igazat adott a Haas F1 Team francia versenyzőjének.

Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-19

Steven Tee / Motorsport Images

A Forma-1 folyamatos kritikáknak van kitéve, immáron az autók vezetését illetően is. Nem egy pilóta jegyezte már meg azt, hogy a mai modern F1-es gépeket túl könnyű vezetni, és ez fizikálisan is igaz. Nagyon sokat elvehet az élményből az, hogy a pilóták sok esetben csak az autók igazi erejének felét, vagy még annyit sem hasznának ki.

Romain Grosjean, a Haas F1 Team versenyzője nemrég úgy fogalmazott, hogy még a gokartozás közben is sokkal jobban elfárad, mint egy F1-es versenyen, ami alapesetben kissé abszurdnak hangozhat. A francia pilóta szerint a gumik óvásával rengeteget spórolnak a volán mögött, és hiányzik nekik az állandó tempó, testileg is.

A korábbi F1-es pilóta, Marcus Ericsson, aki nemrég dobogóra állhatott az IndyCar-ban, a Twitteren keresztül annyit írt, hogy a jelek szerint Romain Grosjean olyasvalamit kér az F1-ben, ami már az amerikai szériában megvan. A svéd hozzátette, az IndyCar-ban minden körben keményen nyomhatják, van tankolás a kiállásnál, és fizikailag, valamint szellemileg is fáradtak egy futam után.

Annak ellenére, hogy az IndyCar autói körülbelül 13 másodperccel lassabbak az F1-es gépeknél egy standard pályán, Will Power szerint nem kérdés, hogy melyik csomag vesz ki többet egy versenyzőből. Power azt mondta, hasonlítsuk össze az F1-es és az IndyCar autókat egymással az austini versenypályán, ahol például Lewis Hamilton rajtelsőségét érő köre egyszerűen túlságosan is könnyed volt.

„Ember, az F1 túl könnyű. Túl nagyok a gumik, és ez a leszorítóerőre is igaz. Mindez túl könnyűvé teszi a dolgokat. Ahhoz, hogy valami a motorsport csúcsává válhasson, egy kihívást jelentőbb autót kellene csinálni, hogy ezt láthassam. Ott voltunk, és mentünk a nagy leszorítóerőt generáló csomagunkkal 2015 és 2017 között. Egyszerűen túl könnyű volt vele a vezetés. Minden könnyű volt.”

Előző cikk Verstappen: „Nem fogok keresztbe tenni Hamiltonnak...”
Következő cikk Egy szélcsatornában elkövetett hiba három tizedet vehetett el eddig a Ferrariktól