Egy újabb száraz versenyhétvége a Forma-1-ben: mikor nyer a Ferrari először?

Minden jel és előrejelzés arra mutat, hogy a Forma-1 mezőnye ezen a hétvégén is száraz körülmények között fog versenyezni az aktuális helyszínen.

Daniel Ricciardo, Renault F1 Team R.S. 19

Stefano Arcari

A Spanyol Nagydíj szintén régóta tagja a száguldó cirkusz naptárának, és összességében egy fontos helyszínről beszélünk, hiszen a versenyhétvége mellett a téli időszakban ezen a pályán tesztelnek a csapatok, valamint ez az az aszfaltcsík, ahol bevetik az első komoly csomagjukat a szezon során. És ez idén sem lesz másképp, így minden okunk megvan a bizakodásra, amire szükségünk is van, miután a Mercedes a dominancia hiánya ellenére eddig minden futamot megnyert, ráadásul minden alkalommal az éllovas Valtteri Bottas, vagy a címvédő Lewis Hamilton végzett a második helyen.

Spanyolországban eddig közel 50 nagydíjat rendeztek. A legtöbb alkalommal Barcelona volt a rendező. Idén ez a 29. ilyen versenye lesz a katalánoknak. Korábban Jaramában, Jerezben, a Montjuic Parkban és Pedralbesben is volt verseny. Barcelona 2000 óta kapja meg rendszeresen a rendezés jogát a Spanyol Nagydíjra.

A spanyol futamot a legtöbb alkalommal Michael Schumacher nyerte meg, aki összesen 6x győzött. Mögötte 3 ilyen sikerrel Jackie Stewart, Nigel Mansell, Alain Prost, Mika Häkkinen és Lewis Hamilton nyert. Az aktívak közül még Kimi Räikkönennek (2), Sebastian Vettelnek (1) és Max Verstappennek (1) van innen győzelme.

A pillanatnyi időjárás-jelentések szerint a Barcelona melletti Montmelóban, ahol a pálya található, száraz idő várható. A legmagasabb hőmérséklet 23°C körül alakulhat, ami a pénteket és a szombatot jelenti, míg vasárnap ez 21°C-ot jelenthet. Pénteken és szombaton 10% az esély a csapadékra, addig vasárnap semmi. Ami gondot okozhat, az a majdnem 20 km/ órás széllökések, amik adott esetben erősen befolyásolhatják a beállításokat.

A hu.motorsport.com az eddig megszokottakhoz hasonlóan természetesen élőben fogja közvetíteni az eseményeket, kiegészülve az interjúkkal, a nagy képgalériákkal és a technikai elemzésekkel, valamint az egyéb más érdekes tartalmakkal.