Egy szomorú Schumacher-győzelem Monacóban: 1994-ben ezen a napon

Michael Schumacher nem tudott igazán örülni a győzelmének, akárcsak a többi mezőnyben szereplő pilóta az eredményének.

Napra pontosan 1994-ben ezen a vasárnapon rendezték meg a Monacói Nagydíjat, mely közvetlen a tragikus imolai versenyhétvége után volt, aminek ideje alatt elvesztettük Roland Ratzenbergert, és Ayrton Sennát.

A versenyzők szomorúan tisztelegtek a két pilóta előtt, valamint a szervezők úgy döntöttek, hogy üresen hagyják az első két helyet a rajtrácson.

Az időmérő edzésen Schumacher volt a leggyorsabb a Benettonnal. A német majdnem 1 másodpercet adott Mika Häkkinennek és a McLarennek. A harmadik helyen Gerhard Berger zárt a Ferrarival, de az osztrák hátránya közel 1,4 másodperc volt.

A TOP-10 sorrendje: Schumacher, Häkkinen, Berger, Hill, Alesi, Fittipaldi, Morbidelli, Brundle, Martini, Blundell.

A 78 körös verseny Schumacher győzelmével ért vége Brundle és Berger előtt. További pontszerzők: Cesaris, Alesi, Alboreto. Kiestek: Herbert, Belmondo, Gachot, Fittipaldi, Brabham, Blundell, Katayama, Bernard, Barrichello, Hill, Häkkinen, Morbidelli, Martini.

A verseny egyik legnagyobb vesztese Häkkinen és Hill volt, akik már a startot követően kiestek.