Egy rejtélyes hiba is hozzájárult Sainz rossz rajtjához, miközben Leclerc ismét „falta” a gumikat

A Ferrari pilótája, Carlos Sainz csak az első kanyarig jutott a 2022-es Forma-1-es Amerikai Nagydíjon, míg Charles Leclerc egy ajándék biztonsági autóval sem tudott harcolni a futamgyőzelemért. Két fronton is vereséget szenvedett a Ferrari a Red Bulltól Austinban.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB18, Carlos Sainz, Ferrari F1-75, Lewis Hamilton, Mercedes W13, the rest of the field through the first corner

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Fogynak a versenyek a 2022-es szezonban, és egyre csalódottabban várja a tifosi azt, hogy ismét futamgyőzelemért harcoljon a Scuderia. Mattia Binotto elhíresült „még mind a 10 hátralévő futamot megnyerhetjük” kijelentése óta két második hely volt a legjobb eredménye a Ferrarinak, és csak Szingapúrban tudott mindkét versenyzőjük felállni a dobogóra, miután Max Verstappen a középmezőny csatáinak áldozata lett.

Austinban ismét sikerült megszereznie egy Ferrari-versenyzőnek a pole-pozíciót, Carlos Sainz idén másodjára rajtolhatott az első rajtkockából, de ezt a lehetőséget ő sem tudta sikerre váltani. George Russell azután torpedózta meg a spanyolt, hogy ő már az első métereken elveszítette az első helyet, saját bevallása szerint egy rejtélyes jelenség miatt.

„Tudtuk, hogy az autónknak problémái vannak a rajtok során” – idézi Sainzot a Motorsport.com olasz kiadása. „Austinban a második rajtkockából sokkal jobban indultunk a rajtgyakorlatok során, mint az elsőből, nem értjük, hogy miért. Maga a rajtom nem is volt rossz, olyan volt, mint a Mercedesé. A baj az volt, hogy Max sokkal jobban indult, mint én.”

Miközben Sainz amiatt volt csalódott, hogy Szuzukához hasonlóan ismét nem élte túl az első kört, Charles Leclerc egy, a stratégiája szempontjából legjobbkor érkező biztonsági autós fázissal sem tudott a győzelemért harcolni.

A 2022-es szezon második felében látottakhoz hasonlóan ismét nem kezelte jól az autója a Pirelliket, az egyetlen hosszabb egyenes a második szektorban pedig elég is volt Verstappennek ahhoz, hogy 4 kör alatt átugorja egykori bajnoki riválisát.

„Nem ez az első verseny idén, ahol a Red Bull jóval gyorsabb nálunk az egyenesekben” – nyilatkozta Laurent Mekies, a Ferrari sportigazgatója. „Egyensúlyoznunk kell az autónk időmérős és versenybeállításai között.”

„Amikor kihasználtuk a biztonsági autós fázis jelentette lehetőséget, azt gondoltam, hogy még jó napunk lehet” – értékelt Leclerc. „Végül ismét elhasználtuk a gumikat, amit meg kell szüntetnünk. Fejlődünk, ezt szerintem ismét láttuk, de be még több lépésre van szükségünk, mielőtt visszatérhetünk az élre.”

A Ferrari az év közben bevezetett 39-es számú technikai direktíva óta nem találja idén a lépést, és a 2022-es F1-75-öt már nem is tudják olyan mértékben átalakítani, hogy azzal ismét futamgyőzelmekért harcoljanak. Az idén szerzett tapasztalataikat nekik is már a 2023-as autó fejlesztésére kell fordítaniuk, a csapat gyárában végzett munka pedig bizakodásra ad okot Leclerc-nek.

„Boldogan látom, hogy jó irányba tartunk, és bízok a csapat munkájában” – mondta Leclerc.

Előző cikk HIVATALOS: az Audi a Sauber oldalán lép be a Forma-1-be!
Következő cikk Bottas elismeri, legnagyobb csalódást jelentő idei versenyén saját hibájából esett ki